کد خبر 90915

با حکم دادگاه روحانیت کلیسای ارتدوکس روسیه

دادگاه روحانیت کلیسای ارتدوکس روسیه یک کشیش را که کرونا را نفی کرده و پیروانی نیز جمع کرده بود خلع لباس کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، دادگاه روحانیت کلیسای ارتدوکس روس در شهر یکاترینبورگ مرکز استان سوردلوفسک در منطقه اورال روسیه، طی حکمی کشیش سرگئی را که از بستن کلیساها در دوره شیوع کرونا انتقاد کرده بود از پوشیدن لباس روحانیت محروم کرد.

نیکلای مالت رئیس دادگاه روحانیت کلیسای ارتدوکس روسیه در یکاترینبورگ در این باره گفته است: مراحل محاکمه سرگئی به پایان رسیده و براساس حکم وی  در نقض ادای سوگند کشیشی مقصر شناخته و خلع لباس شده است.

 گفتنی است سرگئی که کشیش و رهبر صومعه زنان در منطقه اورال روسیه بود اوایل اردیبهشت ماه، طرفداران بستن کلیساها بخاطر شیوع کرونا در این کشور را نفرین کرد و از مردم خواست با شکستن قرنطینه به خیابان‌ها بیایند.

کشیش سرگئی که رهبر صومعه زنان سردنواورالسک بود روز هشتم اردیبهشت ماه در سخنانی که در یوتیوب منتشر کرد، گفت: علت اصلی بستن کلیساها بزدلی و ترس رهبران روسیه است.

وی پیشنهاد کرد کسانی که خواستار خانه نشینی و ارتباط با کلیسا و خدا از راه اینترنت هستند به منطقه بیرابیجان (پایتخت منطقه خودمختار یهودیان در خاور روسیه) یا جزایر مارتینیک یا اسپینالونگ این کشور مهاجرت کنند. 

به گفته کشیش سرگئی، چنین تصمیمی به پایان شیوع کرونا که (از نظر او) وجود واقعی ندارد کمک می‌کند.

وی تلویحا مردم را به شورش تشویق کرد و گفت: مردم نباید از پلیس وحشت داشته باشند و باید به خیابان‌ها بیایند چرا که حرکت آزادانه در خیابانها حق آنان است.

این کشیش تندرو روس همچنین مدعی شد که تنها کلیسا است که می تواند مردم را از کرونا حفظ کند.

وی از اردیبهشت ماه صومعه سردنواورالسک را تحت کنترل گرفته و از اوامر رهبری کلیسای ارتدوکس روسیه هم سرپیچی کرد. 

بر اساس اطلاعات ستاد مقابله با کرونا در روسیه، در این کشور 667 هزار و 883 نفر به بیماری کرونا مبتلا شده، 437 هزار و 893 نفر بهبود یافته و 9 859 تن هم جانباخته اند.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها