کد خبر 90897

اخبار بازار سهام جهان - آسیا

شاخص خرید مدیران بخش خدمات شرکت‌های کوچک و متوسط چین سریعترین میزان رشد خود در یک دهه اخیر را تجربه کرد و همین امر منجر به صعود شاخص‌های آسیایی با وجود افزایش شیوع کرونا شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، بازار سهام آسیا با وجود افزایش شیوع کرونا در کشورهای جهان به دنبال انتشار آمار اقتصادی چین در معاملات بعد از ظهر روز جمعه رشد کرد.

شاخص شانگهای کامپوزیت با افزایش بیش از 1 درصدی در معاملات مواجه شد و شنزن جزئی نیز رشد بیش از نیم درصدی را تجربه کرد.

در ژاپن نیز شاخص نیککی افزایش 0/2 درصدی را ثبت کرد و شاخص تاپیکس نیز تقریبا بدون تغییر به کار خود پایان داد.

شاخص کوسپی کره‌جنوبی نیز تقریبا به میزان نیم درصد افزایش یافت. در استرالیا نیز شاخص بورس این کشور به مانند روز قبل و با کمترین تغییر به کار خود در معاملات بعد از ظهر جمعه پایان داد.

در همین حال شاخص MSCI آسیا – پاسیفیک به غیر از ژاپن 0.6 درصد افزایش یافت.

یکی از مهمترین دلایل رشد بورس‌های آسیایی انتشار آمار اقتصادی بخش خدمات در چین بود. موسسه کایکسین شاخص خرید مدیران بخش خدمات در شرکت‌های کوچک و متوسط را منتشر کرد که بر اساس نتایج به دست آمده این شاخص طبق گزارش خبرگزاری رویترز سریعترین میزان رشد  خود را در یک دهه اخیر تجربه کرده است.

شاخص خرید مدیران بخش خدمات چین در ماه ژوئن به 58.4 رسید که از تاریخ آوریل 2010 این میزان رشد بی‌سابقه بوده است. در ماه می این شاخص در نقطه 55 ایستاد. قرار گرفتن شاخص خرید مدیران بالای عدد 50 نشان دهنده رشد بخش خدمات است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها