کد خبر 90896

وزارت کار آمریکا اعلام کرد

بر اساس گزارش وزارت کار آمریکا تعداد 1 میلیون و 427 هزار نفر دیگر در هفته آخر ماه ژوئن به تعداد بیکاران در آمریکا اضافه شد و تعداد کل بیکاران در ماه ژوئن به 4 میلیون و 800 هزار نفر رسید

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، وزارت کار آمریکا گزارش مربوط به نرخ بیکاری در هفته آخر ماه ژوئن را منتشر کرد که بر اساس این گزارش میزان افزایش نرخ بیکاری در ایالات متحده بیش از انتظارات اقتصاددانان بود.

با شیوع موج دوم کرونا در ایالات متحده فشار بر اقتصاد این کشور همچنان ادامه دارد . طبق گزارش وزارت کار آمریکا در هفته آخر منتهی به تاریخ 27 ژوئن تعداد 1 میلیون و 427 هزار نفر دیگر به جمع بیکاران افزوده شد و این در حالی است که اقتصاددانان انتظار داشتند که میزان بیکاری 1 میلیون و 380 هزار نفر رشد کند.

4

در بخش دیگری از این گزارش آمده است که تعداد بیکاران در ماه ژوئن 4 میلیون و 800 هزار نفر بوده است و این در حالی است که هنوز تاثیرات توقف مجدد برخی بازگشایی‌ها هنوز آثار خود را بر این میزان بیکاری نشان نداده است. 

اقتصاددانان در نظرسنجی داوجونز بر این باور بودند که تعداد بیکاران در ماه ژوئن به 2 میلیون و 900 هزار نفر خواهد رسید و اما انتشار امار واقعی بسیار بیش از این تعداد بود. 

در بخش ایالتی نیز ایندیانا از بیکار شدن تعداد بیش از 24 هزار نفر خبر داد و در دو ایالت ویرجینیا و واشنگتن به ترتیب 7769 و 8110 نفر بیکار شدند.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها