کد خبر 90835

اخبار بازار سهام جهان – اروپا

هراس از شیوع گسترده ویروس کرونا در جهان و همچنین انتشار شاخص خرید مدیران بخش تولید در آلمان باعث شد که که سرمایه‌گذاران امروز از بورس‌های اروپایی عقب‌نشینی کنند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، بازار سهام اروپا امروز را به دنبال هراس سرمایه‌گذاران از گسترش دوباره ویروس کرونا با افت کم پی گرفت.

شاخص اروپایی یورواستاکس کاهش 0/7 درصدی را در معاملات امروز تجربه کرد و این در حالی است که شاخص‌های اصلی این بازار افت بسیار ناچیزی را تجربه کردند.

شاخص فوتسی لندن 16 واحد معادل 0/2 درصد افزایش یافت و شاخص دکس آلمان امروز را با منفی 0/2 درصد پی گرفت. همچنین شاخص کک فرانسه نیز کار خود را با کاهش 1واحدی و بسیار ناچیز به پایان رساند.

شاخص‌های اروپایی امروز را در حالی با قرار گرفتن در محدوده قرمز به پایان رساندند که شاخص خودرویی با افت 2 درصدی بدترین عملکرد را در میان سایر صنایع از خود به نمایش گذاشت.

معاملات سهام در آلمان امروز در حالی سپری شد که پلتفرم معاملاتی «اکسترا» در ساعات اولیه شروع معاملات با اختلال مواج شد و دوباره از ساعت 11:30 صبح به وقت لندن فعالیت خود را از سر گرفت.

امروز همچنین یکی از شاخص‌های مهم اقتصادی چین منتشر شد و شاخص خرید مدیران بخش تولید توسط شرکت «کایکسین» انتشار یافت. این شاخص در نقطه‌ی 51.2 ایستاد و این در حالی است که اقتصاددانان پیش‌بینی کرده بودند که 50.5 نقطه قرار گرفتن شاخص خرید مدیران بخش تولید شرکت‌های کوچک و متوسط باشد.

ریزش شاخص‌ها در اروپا و آمریکا در حالی رخ داد که معاملات امروز چهارشنبه بازار سهام در آسیا در محدوه مثبت دنبال شد.

در آلمان نیز شاخص خرید مدیران بخش تولید در نقطه‌ی 45.2 ایستاد در حالی که اقتصاددانان پیش‌بینی کرده بودند که این شاخص امروز در نقطه 44.6 قرار خواهد گرفت.

اداره فدرال کار در آلمان نیز نرخ بیکاری در این کشور در ماه ژوئن را منتشر کرد که بر اساس آمارها تعداد 69 هزار نفر دیگر به تعداد بیکاران اضافه شد. رکودر بیکاری در آلمان در ماه میرقم خودرو که بر اساس آمارها تعداد 237 هزار نفر در یک ماه بیکار شدند.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها