کد خبر 90703

با تصویب حذف نماد برده‌داری از پرم ایالت می سی سی پی این نماد از تمامی پرچم‌های این ایالت حذف شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از سی ان ان، مقامات ایالت می‌سی‌سی‌پی حذف نماد برده‌داری از پرچم این ایالت را تصویب کردند و بدین ترتیب دبروز دوشنبه این نماد از تمامی پرچم‌های ساختمان‌های دولتی در این ایالت پایین کشیده شد.

نمایندگان کنگره این ایالت تصویب کردند تا نماد «ایالات کنفدراسیون» و یا همان «ایالات مؤتلفه آمریکا» برای همیشه برچیده شود. پرچم می‌سی‌سی‌پی سومین و آخرین پرچم ملی و رسمی کنفدراسیون، معروف به «درفش آغشته به خون» بود.

ایالت می‌سی‌سی‌پی آخرین منطقه آمریکا است که تا سال ۲۰۲۰ پرچم کنفدراسیون را به عنوان نشان ایالتی حفظ کرده بود. پیش‌تر اغلب ایالت‌های جنوبی آمریکا که گذشته تاریکی دربرده‌داری دارند این پرچم را از نمادهای رسمی و دولتی حذف کرده بودند.

بحث بر سر حذف این نماد، که امروز راست‌گرایان نژادپرست آمریکایی آن را تبدیل به پرچم خود کرده‌اند، در پی قتل جورج فلوید، شهروند سیاه پوست آمریکایی توسط پلیس شهر مینیاپولیس در ایالت مینه‌سوتا آغاز شد.

آخرین بار در سال ۲۰۰۱ مقامات منتخب ایالت می‌سی‌سی‌پی در مجلس نمایندگان و سنای آمریکا خواستار حفظ این نماد شده بودند اما در آن زمان نمایندگان محلی، پرچم کنفدراسیون‌ها را به عنوان نماد پرافتخار «ایالات جنوبی» آمریکا حفظ کردند.

باقی ماندن این پرچم به عنوان نماد در ایالت می‌سی‌سی‌پی در حالی بود که بیش از ۳۸ درصد ساکنان این ایالت را سیاه پوستان تشکیل می‌دهند. طبق تصمیم نمایندگان ایالتی، در ماه نوامبر آینده شهروندان می‌سی‌سی‌پی به نماد پرچم جدید این ایالت رأی خواهند داد.

منبع: مهر 

ارسال نظر

تازه ها