کد خبر 90691

اخبار بازار سهام جهان – آمریکا

بازار سهام آمریکا در اولین روز هفته با وجود افزایش آمار ابتلا به ویروس کرونا در کشور روندی صعودی را تجربه کرد و شاخص داوجونز اکنون به نقطه 25595 واحدی رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، بازار سهام آمریکا با وجود افزایش خیره‌کننده موارد ابتلا به ویروس کرونا در برخی از ایالت‌های کشور معاملات روز دوشنبه اولین روز هفته را با رشد نسبتا زیادی پشت سر گذاشت.

شاخص داوجونز آمریکا 580 واحد معادل 2.32 درصد افزایش یافت و شاخص اس اند پی نیز رشد 1.47 درصدی را تجربه کرد. همچنین نزدک کامپوزیت با وجود رشد ادامه‌دار شرکت اپل با رشد 1.20 درصدی به کار خود در معاملات روز دوشنبه پایان داد.

شرکت بوئینگ نیز در روز دوشنبه عملکرد خیره‌کننده‌ای از خود در بازار سهام برجای گذاشت و رشد 14.40 درصدی را ثبت کرد. دلیل رشد بوئینگ به دنبال افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا صدور گواهینامه پرواز برای 737 مکس بود. سرمایه‌گذاران این آزمایش بوئینگ را گام بسیار مهمی برای این شرکت از زمان آغاز بحران از مارس 2019 می‌دانند.

شرکت اپل نیز همچنان به رشد خود در بازار ادامه می‌دهد و روز دوشنبه نیز رشد 2.30 درصدی از خود به جا گذاشت و باعث افزایش شاخص نزدک شد.

رشد بازار در حالی است که ابتلا به کرونا در ایالات متحده همچنان بسیار بالاست. طبق داده‌هایی که دانشگاه جانز هاپکینز منتشر کرده است، بیش از 2.5 میلیون نفر در آمریکا به بیماری کووید 19 مبتلا شده‌اند و بیش از 125 هزار نفر نیز جان خود را تاکنون از دست داده‌اند.

انتهای خبر 

 

ارسال نظر

تازه ها