کد خبر 90667

با اعلام وزیر جنگ اسرائیل

وزیر جنگ اسرائیل در سخنانی احتمال تعویق طرح الحاق کرانه باختری به اسرائیل را تقویت کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به گزارش پایگاه خبری معا فلسطین به نقل از منابع حزب آبی سفید، «بنی گانتز»  روز دوشنبه در دیدار با مشاور رییس جمهوری آمریکا و سفیر این کشور در سرزمین‌های اشغالی گفته است، یکم جولای (۱۱ تیر) که برای آغاز اجرای طرح الحاق کرانه باختری اعلام شده تاریخ مقدسی نیست و پیش از اجرای طرح باید با کرونا مقابله و به بیکاران کمک کرد.

وی به آوی برکوویتز و دیوید فریدمن گفته است: پیش از افزایش تحرکات سیاسی، باید شهروندان اسرائیلی بتوانند که به کار بازگردند و بار دیگر امرار معاش کنند. شهروندان اسرائیلی از کرونا خسته شده‌اند و انتظار برخورد فوری و جامع با این مساله دارند.    

بر اساس این گزارش، گانتز همچنین طرح صلح ترامپ موسوم به معامله قرن را یک گام تاریخی و بهترین چهارچوب برای تقویت روند صلح در خاورمیانه خوانده و خواستار همکاری با شرکای راهبردی در منطقه و فلسطینی‌ها برای اجرای آن شده است.

در حالی که گانتز در رد تاریخ اول جولای برای اجرای طرح الحاق صحبت کرده که پیش از این نتانیاهو از این روز به عنوان روز اجرای طرح اشغال کرانه باختری خبر داده بود.

رژیم صهیونیستی قصد دارد بخش‌هایی از کرانه باختری رود اردن را که در جنگ ۱۹۶۷ میلادی به اشغال در آورده، به قلمرو خاکی خود ضمیمه کند.  

طرح صلح «دونالد ترامپ» که به «معامله قرن» معرفی شده است، چند ماه پیش منتشر و موجب خشم فلسطینیان و رد آن از سوی جامعه بین‌المللی شد.

بر اساس این طرح، رژیم صهیونیستی مجاز می‌شود تا شهرک‌های کرانه باختری و منطقه راهبردی دره اردن را به سرزمین‌های اشغالی الحاق کند.

برخی کشورهای اروپایی تهدید کرده‌اند که در صورت اجرای تصمیم رژیم اسرائیل برای الحاق کرانه باختری، اساس روابط خود با تل آویو را تغییر خواهند داد.

 

ارسال نظر

تازه ها