کد خبر 90488

به دلیل شیوع ویروس کرونا

دادگاهی در لس آنجلس دستور آزادی کودکان مهاجر بازداشت شده در گذرگاه‌های مرزی را صادر کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، دادگاهی در لس آنجلس با صدور حکمی خواستار آزادی بیش از یک‌صد کودک مستقر در بازداشتگاه‌های مهاجران در آمریکا شد که با خطر ابتلا به ویروس کرونا مواجه هستند.

به گزارش روز شنبه خبرگزاری فرانسه از لس آنجلس، «دالی گی» قاضی این دادگاه در حکم خود اعلام کرد که از سه مرکز بازداشت خانواده های مهاجر در آمریکا، دو مرکز موارد ابتلا به کرونا را تائید کرده اند.

وی تاکید کرد که با وجود تلاش های سازمان اعمال مهاجرت و گمرک ایالات متحده برای کاستن از شمار مهاجران در بازداشتگاه ها، این مراکز با خطر رویارویی با یک بحران بزرگ سلامت دست به گریبان هستند.

وی افزود: مراکز اسکان خانواده ها، در تب و تاب هستند و زمان بیشتری برای انجام اقدامات نیمه کاره نیست.

حکم این قاضی به ۱۲۴ کودکی اشاره داشت که در مراکز بازداشت سازمان اعمال مهاجرت و گمرک آمریکا به سر می برند. به موجب این حکم، این کودکان باید تا ۱۷ ژوئیه (۲۷ تیر) یا به همراه والدین خود آزاد شوند و یا با رضایت والدین تحت حضانت حامیان مالی مناسب درآیند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا کارزار بزرگی علیه مهاجرت غیرقانونی به راه انداخته و مکزیک را برای استقرار نیروهای نظامی در امتداد مرز خود به منظور جلوگیری از ورود مهاجران به آمریکا تحت فشار قرار داده است.

به موجب سیاست دولت ترامپ، هزاران کودک در سال ۲۰۱۸میلادی از والدین شان در مرز آمریکا جدا شدند.

دیوان عالی آمریکا هفته گذشته تصمیم دولت ترامپ برای لغو برنامه حمایت از ۷۰۰ هزار مهاجر موسوم به «رویاپردازان» را رد کرد. این مهاجران، افرادی فاقد مدارک قانونی هستند که در کودکی به آمریکا آورده شدند.

در همین حال، ابتلای بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ نفر در بازداشت سازمان اعمال مهاجرت و گمرک آمریکا مورد تائید قرار گرفته است.  

آژانس کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) به تازگی در انتقاد از آمریکا اعلام کرد که این کشور در ماه‌های اخیر دستکم یک هزار کودک مهاجر را با وجود خطراتی که آنها را تهدید می‌کند، به مکزیک، السالوادور، گواتمالا و هندوراس بازگردانده است.

«هنریتا فور» مدیر اجرایی یونیسف گفت: این کودکان هیچ همراهی ندارند و خطراتی مانند خشونت و تبعیض آنها را تهدید می‌کند.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها