کد خبر 90433

طبق آمارهای اعلام شده از سمت صنعت هوایی بدترین زمان از نظر درآمدی برای این صنعت به خصوص در آمریکا برای سه ماهه دوم سال 2020 بوده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، وزارت حمل و نقل ایالات متحده آمریکا به تازگی آمار و گزارش‌های جدیدی از فعالیت ایرلاین‌ها و تعداد پروازهای صورت گرفته از ماه‌های گذشته تهیه و منتشر کرده است که نشان می‌دهد آوریل ۲۰۲۰ شاهد کمترین تعداد پروازهای صورت گرفته از سال ۱۹۹۴ میلادی تاکنون بوده است.

بر اساس گزارشی که از سوی وزارت حمل و نقل ایالات متحده منتشر شده و در وب سایت simpleflying آمده است، ۳۳۱ هزار و ۲۳۸ پرواز داخلی در آوریل ۲۰۲۰ در ایالات متحده آمریکا صورت گرفته که نسبت به ۷۰۱ هزار و ۲۷۸ در مارس سال جاری میلادی و ۶۶۸ هزار و ۲۵۹ در آوریل سال گذشته کاهش قابل توجه و چشمگیری داشته است.

همزمان با شیوع گسترده و پاندمی ویروس مرگبار کرونا و اعلام وضعیت اضطراری و قرنطینه و وضع محدودیت‌های سختگیرانه به سوی دولت کشورهای مختلف، بسیاری از ایرلاین‌ها و شرکت‌های هواپیمایی فعال و مستقر در سراسر جهان جهان پروازهای خود را تا اطلاع ثانوی لغو کرده و به حالت تعلیق درآوردند تا بدین ترتیب بتوانند در قطع زنجیره انتقال و انتشار این بیماری موثر واقع شوند./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها