کد خبر 90386

اخبار بازار سهام جهان - آمریکا

با وجود افزایش خیره‌کننده آمار ابتلا به ویروس کرونا در برخی ایالت‌های امریکا آما رشد قیمت سهام بانک‌های بزرگ آمریکایی موجب رشد شاخص‌ها در معاملات روز پنجشنبه بورس نیویورک شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، برخی از ایالت‌های آمریکا شاهد افزایش خیره‌کننده آمار ابتلا به کرونا بوده‌اند. در ایالت فلوریدا گزاش شده که روز پنجشنبه تعداد 5004 نفر به این ویروس مبتلا شده‌اند و این در حالی است که روز چهارشنبه تعداد 5508 نفر مبتلا شده بودند که در نوع خود یک رکورد روزانه برای این ایالت محسوب می‌شود. همچنین در آریزونا آمار ابتلا 5.1 درصد رشد کرد و این در حالی است که میانگین روزانه ابتلا به کرونا در این ایالت در یک هفته گذشته 2.3 درصد بوده است.

فرماندار تگزاس «گرگ ابوت» اعلام کرد به دلیل افزایش آمار ابتلا به کرونا بازگشایی فعالیت‌ها در این ایالت را متوقف خواهد کرد.

در نتیجه‌ی افزایش آمار ابتلا به کرونا شاخص‌های آمریکایی در ساعات ابتدایی روز پنجشنبه با کاهش مواجه شدند اما رفته رفته خود را بازیابی کردند به طوری که در نهایت شاخص‌ها توانستند در محدوده مثبت معامله شوند که مهمترین دلیل این رشد افزایش قیمت سهام بانک‌ها در نتیجه‌ی یک بیانیه‌ی فدرال بود.

شاخص داوجونز در معاملات روز پنجشنبه 300 واحد معادل 1.18 درصد افزایش یافت و شاخص اس اند پی نیز 1.10 درصد رشد کرد. شاخص نزدک کامپوزیت نیز با 1.09 درصد افزایش به رکوردشکنی خود ادامه داد.

به دنبال اعلام کمیسیون فدرال بیمه سپرده‌گذاری آمریکا مبنی بر اینکه بانک‌ها می‌توانند سرمایه‌گذاری‌های کلانی را در صندوق‌ها انجام دهند ارزش سهام بانک‌ها در بازار بورس در معاملات روز پنجشنبه افزایش یافت و همین عامل اصلی رشد شاخص‌ها در معاملات دیروز بود. جی پی مورگان حدود 3.49 درصد افزایش یافت و بانک آو آمریکا نیز 3.82 درصد افزایش یافت. همچنین بانک سیتی گروپ رشدی معادل 3.68 درصد از خود به جای گذاشت.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها