کد خبر 90385

اخبار بازار سهام جهان - آسیا

شاخص‌های سهام آسیا با وجود افزایش خیره‌کننده آمار ابتلا به ویروس کرونا در برخی از ایالت‌های امریکا معاملات روز جمعه را به روندی مثبت به پایان رساندند و در این میان بورس ژاپن رشد 1.5 درصدی را در این تاریخ ثبت کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، بورس‌های آسیایی با وجود رشد خیره‌کننده آمار ابتلا به ویروس کرونا در ایالات متحده در معاملات روز جمعه آخرین روز هفته در محدوده مثبت معامله شدند.

در ژاپن شاخص نیککی حدود 1.5 درصد رشد کرد و در این میان قیمت سهام شرکت «سافت بانک» بیش از 3 درصد افزایش یافت. همچنین شاخص تاپیکس که نوسانات شرکت‌های ژاپنی بورس توکیو را اندازه‌گیری می‌کند 1.3 درصد افزایش یافت. از طرف دیگر شاخص کوسپی کره جنوبی نیز رشد 1.33 درصدی را در معاملات آخرین روز هفته درج کرد.

در هنگ‌کنگ شاهص بورس این کشور نیم درصد رشد کرد اما قیمت هر سهم شرکت «علی بابا» با کاهش 3 درصدی مواجه شد.

در استرالیا نیز شاخص بورس این کشور در حالی 1.48 درصد افزایش یافت که قیمت سهام شرکت هواپیمایی «کانتاس» با کاهش خیره‌کننده 8 درصدی در بازار سهام این کشور روبرو شد. دلیل اصلی کاهش قیمت سهام این شرکت عرضه بیش از 930 میلیون دلار از سهام این شرکت به سرمایه‌گذاران حقوقی بود.

در چین نیز بازارهای سهام به دلیل تعطیلات رسمی در این کشور تعطیل بود.

شاخص MSCI به غیر از ژاپن که میانگین نوسانات بازارهای آسیایی را مورد سنجش قرار می‌دهد با افزایش نیم درصدی در معاملات آخرین روز هفته مواجه شد.

افزایش شاخص‌های آسیایی در حالی صورت گرفته است که شیوع ویروس کرونا در آمریکا دوباره وارد مرحله خطرناکی شده است و رکورد تعداد ابتلای روزانه در این کشور همچنان در حال شکسته شدن است.

طبق اعلام شبکه ان بی سی نیوز روز چهارشنبه تعداد 45 هزار نفر به ویروس کرونا مبتلا شدند که این رقم حتی بالاتر از رکورد قبلی ابتلا به این ویروس در تاریخ 26 آوریل با 9 هزار مورد ابتلاست.

برخی از ایالت‌های آمریکایی از جمله تگزاس به دلیل افزایش آمار ابتلا رفع محدودیت‌های کرونایی برای بازگشت به وضعیت اولیه را متوقف کرده‌اند. در آلاسکا و آلاباما نیز همچنان آمار ابتلا به کرونا بالاست.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها