کد خبر 90330

نخست وزیر عراق در دیدار با مقام اردنی گفت: ما دوست داریم تا روابط بیشتری با این کشور داشته باشیم.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سومریه نیوز، دفتر مصطفی الکاظمی،‌ نخست وزیر عراق اعلام کرد، نخست وزیر امروز میزبان ایمن الصفدی،‌ وزیر خارجه اردن و هیئت همراه او بود و طرف اردنی بر حمایت کامل از عراق در تمامی زمینه‌ها و تمایل به تقویت روابط بین دو کشور تاکید کرد.

مصطفی الکاظمی امروز بر عزم دولتش برای به شروع همکاری باسرعت با اردن برای مقابله با چالش‌ها به خصوص در زمینه مقابله با کرونا تاکید کرد.

براساس بیانیه صادره از سوی دولت عراق،‌ الصفدی سلام ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن و عمر الرزار، نخست وزیر این کشور و حمایت کامل اردن از عراق در تمام زمینه‌ها را به اطلاع او رساند.

الکاظمی همچنین بر اهمیت روابط دو کشور و همکاری اقتصادی و مسائل مشترک به خصوص همکاری در زمینه مقابله با کرونا و بقیه مسائل استراتژیک مشترک تاکید کرد. 

همچنین فؤاد حسین، وزیر خارجه عراق در کنفرانس خبری مشترک با همتای اردنی تاکید کرد: ما امکان برگزاری مذاکرات سه جانبه شامل قاهره، امان و بغداد را بررسی کردیم.

وزیر خارجه اردن بر همبستگی کشورش با عراق در زمینه مقابله با کرونا و بازسازی این کشور تاکید کرد.

الصفدی همچنین گفت:‌ با عراق در زمینه مقابله با تروریسم، بازسازی و راه‌های تقویت همکاری نفتی از طریق بندر بصره و العقبه اعلام همکاری کردیم.

وزیر خارجه اردن افزود: ما در این دیدار بر اهمیت ثبات منطقه هم تاکید کردیم./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها