کد خبر 90311

سفیر آمریکا در ریاض ترکیه را دوست آمریکا در موضوع لیبی اعلام کرد و گفت ما در یک موضع هستیم.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، جان ابی زید، سفیر آمریکا در عربستان بر لزوم دستیابی به راه حل مسالمت‌آمیز برای پایان درگیری‌های ۹ ساله لیبی تاکید کرد.

سفیر آمریکا در حاشیه کنفرانس خبری درباره روابط آمریکا و عربستان نسبت به خطر انتقال شبه نظامیان به مناطق دیگر شاهد فعالیت‌های نظامی هشدار داد.

روزنامه عاجل عربستان در این کنفرانس خبری سوالی درباره موضع‌گیری ائتلاف آمریکایی مقابله با داعش در قبال انتقال شبه نظامیان و تروریست‌ها از سوی ترکیه به لیبی از ابی زید پرسید که او این گونه پاسخ داد: به دلیل آنچه در سوریه و لیبی در جریان است انتقال شبه نظامیان به لیبی هیچ طرفی را کمک نخواهد کرد باید فرصت‌های توقف اقدامات خصمانه فراهم شوند، به خصوص در سایه شیوع کووید-۱۹ باید عملیات‌های نظامی در سطح گسترده متوقف شوند و بر مسائل بهداشت و سلامت که همه با آن مواجه هستیم، تمرکز کنیم.

این سفیر درباره وضعیت میدانی در منطقه نیز بر لزوم بررسی راه‌حل‌های مذاکراتی برای بحران سخت منطقه تاکید کرد.

ابی زید درباره نقش ترکیه در منطقه گفت: مسلما ترکیه یکی از هم‌پیمانان ماست، ما در مذاکره مستمر با آنها هستیم و برعکس آنها مداوم با ما در رایزنی هستند، امیدواریم ترکیه‌ای‌ها در رویکردهای مثبت و مذاکرات برای حل مسالمت آمیز مشکلات سهیم باشند./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها