کد خبر 90267

اخبار بازار سهام جهان - آمریکا

شاخص نزدک آمریکا با رشد دوباره‌ی خود در معاملات روز سه‌شنبه با 8 روز رشد پیاپی در نتیجه رشد غول‌های فناوری دنیا همچنان در حال فتح قله‌های جدید است به طوری که از ماه دسامبر سال گذشته اکنون بهترین عملکرد خود را به جای گذاشته است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، شاخص نزدک کامپوزیت با رشد ادامه‌دار خود در دومین روز هفته در نتیجه رشد سهام شرکت‌های فناوری از جمله اپل، رکورد جدیدی از خود بر جای گذاشت.

رشد شاخص نزدک در حالی صورت گرفت که غول‌های فناوری دنیا از جمله اپل پیشتازان این روزهای صعود شاخص‌های سهام در ایالات متحده هستند.

شاخص فناوری بازارهای سهام در معاملات روز سه‌شنبه برای هشتمین روز متوالی به میزان 0/7 درصد رشد کرد و به نقطه 10131 واحدی رسید. با این صعود شاخص نزدک بعد از رکورد ماه دسامبر سال گذشته خود اکنون بهترین عملکرد را از خود به جای گذاشته است.

در همین راستا شاخص داوجونز 131 واحد معادل نیم درصد افزایش یافت و شاخص اس اند پی نیز با 0/4 درصد رشد کار خود را در جلسه معاملاتی روز سه‌شنبه به پایان رساند. همچنین شاخص نزدک نیز با رشدی معادل 0/7 درصد رکورد جدیدی را در معاملات بازارهای سهام آمریکا ثبت کرد.  

شرکت اپل بعد از رشد بیش از 2.5 درصدی خود در معاملات اولین روز هفته جاری در روز سه‌شنبه نیز رشد 2.1 درصدی را تجربه کرد تا در ردیف شرکت‌هایی قرار بگیرد که بیشترین تاثیر را بر رشد شاخص نزدک داشته باشند.

شرکت «آکوری» که در زمینه رتبه‌بندی و پیش‌بینی و نیز تجزیه و تحلیل شرکت‌ها در بازار سهام آمریکا فعالیت دارد هدف قیمتی سهام شرکت اپل را از 325 دلار به 400 دلار تعیین کرد که معادل 11 درصد رشد قیمت سهام این غول فناوری دنیا است. این در حالی است که که قیمت هر سهم اپل در روز دوشنبه 358 دلار و 87 سنت بوده است.

سایر شرکت‌های فناوری نیز عملکرد خوبی را در معاملات روز سه‌شنبه از خود به جای گذاشتند. فیس‌بوک 1.3 درصد افزایش یافت و آمازون نیز با نزدیک به 2 درصد رشد به بالاترین حد قیمتی خود در تاریخ رسید.

بانک‌ها نیز دیروز عملکرد خوبی از خود نشان دادند. جی پی مورگان، سیتی گروپ و بانک آو آمریکا حداقل 0/7 درصد افزایش یافتند و در رشد شاخص‌های سهام تاثیرگذار بودند.

از ماه مارس تاکنون که بازار بورس آمریکا به پایین ترین حد خود به دلیل هراس ناشی از شیوع ویروس کرونا رسید تاکنون شاخص اس اند پی 42 درصد افزایش یافته است. کل بازار سهام آمریکا نیز از ابتدای سال تاکنون 3.1 درصد افزایش یافته است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها