کد خبر 90164

وزیرخارجه عربستان برای کاهش تنش ها در لیبی با هر دو دولت حاضر در لیبی گفتگو کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت خارجه دولت مستقر در بنغازی در بیانیه‌ای آورد: امروز تماس تلفنی بین فیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان و عبدالهادی ابراهیم الحویج، وزیر خارجه دولت بنغازی برقرار شد و دو طرف به بررسی آخرین رویدادهای کنونی لیبی پرداختند.

طبق این بیانیه،‌ وزیر خارجه سعودی روی توجه کشورش به امنیت، ثبات، وحدت لیبی و حمایتش از تمامی تلاش‌های مسالمت‌آمیز برای حل بحران این کشور طبق اعلامیه قاهره، خروجی‌های کنفرانس برلین و توجه این کشور به حل لیبی - لیبی مانور داد.

در ظاهر دستیابی به راه حلی سیاسی بدون تاثیرگذاری منافع و برنامه‌های مرتبط با خارج از نکات مورد تاکید وزیر خارجه عربستان بود.

از سویی دیگر،‌ وزیر خارجه سعودی همچنین رایزنی‌هایی با محمد الطاهر سیاله، وزیر خارجه دولت وفاق ملی داشته و با او نیز به بررسی آخرین رویدادهای لیبی پرداخت.

وزارت خارجه دولت وفاق ملی لیبی در بیانیه خود تاکید کرد، این رایزنی درباره نشست شورای اتحادیه عرب در سطح وزیران خارجه بود که قرار است فردا (سه‌شنبه) در خصوص لیبی برگزار شود.

بن فرحان در این تماس نیز بر توجه کشورش به آتش‌بس واقعی و پایدار و آمادگی‌ها برای رایزنی و همکاری در راستای اجتناب از خونریزی‌های بیشتر تاکید کرد و گفته، عربستان از راه حلی حمایت می‌کند که لیبیایی‌ها به آن دست یابند./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها