کد خبر 90160

بولتون به دلیل انتشار کتاب علیه ترامپ و سیاست های او و دلیل اخراجش از کاخ سفید توسط ترامپ بی کفایت خطاب شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،  «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در پیامی در توئیتر بار دیگر «جان بولتون» مشاور سابق امنیت ملی دولتش را مورد حمله قرار داد.

وی در این پیام توئیتری نوشت: «من به جان بولتون به دلیل اینکه یک فرد خل‌ وضع به شمار می‌آمد و‌ مورد تایید سنا قرار نمی‌گرفت یک فرصت دادم. من همیشه دوست دارم که دیدگاه‌های مختلف را بشنوم.مشخص شد که وی کاملا بی‌کفایت و دروغگو بوده است. نظر قاضی را ببینید. (بولتون) اطلاعات طبقه بندی شده (را منتشر کرده است).»

ترامپ دو روز پیش نیز در پیام دیگری در توئیتر تهدید کرد که بولتون باید بهای بسیار سنگینی برای انتشار اطلاعات محرمانه بپردازد.

وی در این پیام توئیتری نوشته بود: «من سرانجام با "استیو اشمیت" مشاور سیاسی شکست خورده، اتفاق نظر پیدا کردم که وی "جان بولتون" دیوانه را مردی نفرت‌انگیر دانسته که در انجام وظیفه‌اش در حمایت از آمریکا شکست خورد و تاکید کرده که هرگز به وی نباید اجازه داده شود تا دوباره در دولت فعالیت کند.بولتون که من وی را بازگرداندم و به وی یک فرصت دادم با انتشار اطلاعات محرمانه (در حجم وسیع) قانون را نقض کرد. وی باید بهای بسیار سنگینی برای این کار بپردازد. این موضوع نباید هرگز دوباره اتفاق بیفتد.»

با وجود آنکه کاخ سفید تمام تلاش خود را به کار گرفت تا مانع از انتشار کتاب افشاگرانه «جان بولتون» مشاور امنیت ملی سابق آمریکا شود، اما «رویس لامبرت» قاضی منطقه‌ای آمریکا روز شنبه برای انتشار این کتاب چراغ سبز نشان داد.

از روز پنجشنبه انتشار بخش‌هایی از کتاب بولتون به بمبی خبری در رسانه‌های جهان تبدیل شده است. او در این کتاب به افشاگری علیه ترامپ و اعضای کابینه‌اش پرداخته است.

قرار است که روز سه‌شنبه به طور رسمی این کتاب منتشر شود./فارس

 

ارسال نظر

تازه ها