کد خبر 90129

مقام ارتش کره جنوبی اعلام کرد

مقام بلندپایه ارتش کره جنوبی اعلام کرده است در صورتی که پیونگ یانگ به تبلیغات خود در مرز ادامه دهد ارتش کره جنوبی اقدام نظامی را در دستور کار قرار خواهد داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، همزمان با افزایش تنش‌های پیونگ‌یانگ و سئول بر سر مسائل دوجانبه، ارتش کره جنوبی درباره هرگونه اقدام تحریک‌آمیز همسایه شمالی خود در مرز هشدار داد.

به نوشته خبرگزاری «یونهاپ»، مسئولان نظامی سئول امروز (دوشنبه) هشدار دادند که این کشور به دقت فعالیت‌های ارتش کره شمالی و احتمال ارسال بروشورهای پروپاگاندا در مرز را زیر نظر دارد و تمام گزینه‌ها از جمله اقدام نظامی نیز روی میز است.

رسانه دولتی کره شمالی (KCNA) چندی پیش گزارش داد که پیونگ‌یانگ در اقدامی تلافی‌جویانه، حدود سه هزار بالن را آماده کرده که قرار است تقریبا ۱۲ میلیون برگ بروشور تبیلغاتی علیه کره جنوبی را مرز دو کشور پخش کنند.

بر این اساس، «کیم جون‌راک» سخنگوی ستاد مشترک ارتش کره جنوبی در نشست خبری توضیح داد: «ما به دقت تحرکات ارتش کره شمالی درباره پخش بروشورها را زیر نظر داریم. ما جهت آماده شدن برای هرگونه احتمالات، وضعیت آمادگی محکم خود را حفظ کرده‌ایم».

منبع: فارس 

ارسال نظر

تازه ها