کد خبر 90116

مقامات بهداشتی چین اعلام کردند

طبق امار کمسیون ملی بهداشت چین تعداد ابتلا به کرونا در شهر پکن در یک روز گذشته 9 نفر بوده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، برای نخستین بار از زمان شیوع موج دوم ویروس کرونا در پکن در ۱۰ روز گذشته، مقامات بهداشتی این شهر اعلام کردند آمار مبتلایان به این ویروس در روز گذشته به ۹ نفر کاهش یافته است.

این تعداد بیمار مبتلا به کرونا در مناطق فنگ تای، هایدین، شیچنگ و چائویانگ شناسایی شده اند گزارش ها همچنین حاکی است دو مشکوک و ۵ ناقل خاموش هم روز گذشته شناسایی شده اند.

در عین حال مقامات بهدشت چین اعلام کردند در شبانه روز گذشته ۱۸ مبتلا به کرونا در سراسر این کشور شناسایی شده اند که ۱۱ مورد آنها بومی و ۷ مورد هم افرادی بودند که از خارج وارد چین شده اند از مبتلایان بومی ۹ تن در پکن و دو تن در استان خبی گزارش شده است.

این کمیسیون با اشاره به اینکه روز گذشته ۷ بیمار ناقل خاموش هم در سراسر چین شناسایی شده است اعلام کرد تعداد کل مبتلایان به کرونا در چین تا اکنون به ۸۳ هزار و ۳۹۶ تن و تعداد فوت شدگان هم به چهار هزار و ۱۱۴ تن رسیده است.

گزارش ها حاکی است به دنبال شیوع موج دوم ویروس کرونا در پکن از ۲۲ خرداد، ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر تا کنون در این شهر آزمایش کرونا داده اند.

در موج دوم کرونا افزون بر ۲۴۰ تن در پکن به کرونا مبتلا شده اند که کوچکترین آنها یک نوزاد یک ساله و بزرگترین یک فرد ۵۶ ساله بوده اند همزمان ۴۰ ناحیه مسکونی در پایتخت در قرنطینه و تحت تدابیر شدید تردد است و از کلیه ساکنان آن خواسته شده است برای جلوگیری از انتقال ویروس به دیگران به هیچ وجه از منازل و مجتمع ها خارج نشوند.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها