کد خبر 90115

اخبار بازار سهام - آسیا

احتیاط سرمایه‌گذاران به دنبال رشد خیره‌کننده آمار ابتلا به ویروس کرونا در ایالات متحده باعث تغییرات ناچیز در بورس‌های آسیایی در معاملات صبح امروز دوشنبه بود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، بازار سهام آسیا در معاملات صبح روز دوشنبه با وجود افزایش خیره‌کننده آمار ابتلا به ویروس کرونا در ایالات متحده تغییرات ناچیزی را از سر گذراند.

در ژاپن شاخص نیککی 0/1 درصد افزایش پیدا کرد و شاخص تاپیکس این کشور که نوسان شرکت‌های ژاپنی بورس توکیو را اندازه‌گیری می‌کند بدون تغییر به کار خود پایان داد. شاخص کوسپی کره جنوبی نیز نسبت به آخرین روز هفته قبل تغییر چندانی نداشت.

در هنگ‌کنگ شاخص بورس این کشور 0/3 درصد در معاملات صبح روز دوشنبه کاهش یافت. در خود چین شاخص شانگهای کامپوزیت رشد ناچیزی به میزان 0/1 درصد داشت و شنزن جزئی نیز حدود 0/4 درصد به ارزش خود اضافه کرد.

شاخص بورس استرالیا نیز به مانند سایر بورس‌های آسیایی اندکی بالاتر از خط صفر به کار خود پایان داد. شاخص MSCI به غیر از ژاپن نیز حدود 0/06 درصد افزایش یافت.

اکنون سرمایه‌گذاران در حال نظاره وضعیت ویروس کرونا در آمریکا هستند به طوری که طی دو روز تعداد ابتلا به این بیماری 30 هزار مورد بوده است. طبق آمارهای دانشگاه جانز هاپکینز این میزان بالاترین آمار ابتلا به کرونا از آغاز ماه می تاکنون بوده است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها