کد خبر 90016

قاضی فدرال رزرو اعلام کرد که هیچ مشکلی برای چاپ کتاب مشاور امنیت سابق ترامپ وجود ندارد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، این تصمیم در حالی اعلام شد که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا تاکنون تلاش کرده به بهانه نگرانی از انتشار اطلاعات طبقه‌بندی شده از انتشار این کتاب جلوگیری کند. تصمیم رویس لامبرت، قاضی ارشد ایالات متحده به معنی پیروزی بزرگی برای بولتون در پرونده‌ای قضایی است که موضوع متمم اول قانون اساسی و نگرانی‌های مربوط به امنیت ملی در آن مطرح است.

جان بولتون کتابی با عنوان «اتاقی که در آن روی داد؛ خاطراتی از کاخ سفید» درباره دوران مسئولیتش در دولت ترامپ نوشته که از روز پنج‌شنبه گذشته بخش‌های لورفته‌ای از آن در آمریکا و سراسر جهان جنجال بر پا کرده است.

این کتاب به رویدادهای پشت‌پرده کاخ سفید در دوران ترامپ می‌پردازد و برخی رفتارها، سیاست‌ها و اشتباهات او در آن شرح داده شده است. به همین دلیل رئیس جمهوری آمریکا از انتشار آن خرسند نیست.

جان بولتون به‌خاطر موضع تند درباره کره‌شمالی شناخته شده است. او سپتامبر گذشته، پس از دومین دیدار دونالد ترامپ و کیم جونگ اون از سمت خود برکنار شد.

بر اساس گزارش یورو نیوز، کتاب جان بولتون قرار است سه روز دیگر یعنی در روز ۲۳ ژوئن (۳ تیر) در ایالات متحده توزیع شود./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها