کد خبر 90001

بولتون مشاور امنیت سابق ترامپ در کتاب جدید خود نوشته است که در معامله قرن نتانیاهو تردید داشت که کوشنر داماد ترامپ بتواند آن را به اجرا برساند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از خبرگزاری آناتولی، جان بولتون، مشاور سابق امنیت ملی آمریکا در بخشی از کتابش که قرار است تحت عنوان "اتاقی که در آنجا اتفاق افتاد: خاطراتی از کاخ سفید" چاپ شود، فاش کرده که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نسبت به قدرت جارد کوشنر، داماد و مشاور رئیس جمهوری این کشور برای حل و فصل مناقشه اسرائیل و فلسطین به عنوان مهندس اصلی طرح موسوم به "معامله قرن" دچار تردید شده بود.

در همین راستا، روزنامه عبری زبان اورشلیم پست به نقل از کتاب بولتون نوشت: نتانیاهو نسبت به مأموریت کوشنر برای پایان دادن به مناقشه فلسطین و اسرائیل دچار تردید بود؛ کوشنری که نتانیاهو، او و خانواده‌اش را از سال‌های مدیدی می‌شناخت.

طبق این گزارش، در این کتاب همچنین آمده است: او (نتانیاهو) مانند شمار دیگری از رهبران جهان این سؤال برایش مطرح شده بود که چرا کوشنر با وجود شکست امثال هنری کسینجر، تئوریسین آمریکایی و وزیر خارجه اسبق ایالات متحده گمان می‌کند که موفق می‌شود؟

در همین حال، پس از انتشار این جزئیات از کتاب بولتون، دفتر نخست وزیری رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای به مدح و ستایش کوشنر پرداخت.

در بیانیه دفتر نتانیاهو آمده است: نتانیاهو به توانایی جارد کوشنر اعتماد کامل دارد و هرگونه مطالب مخالف این مسأله را رد می‌کند.

دفتر نتانیاهو در ادامه بیانیه خود تأکید کرد: کوشنر نقش قابل توجهی در پیشبرد روند صلح خاورمیانه داشته است. او در تقویت روابط اسرائیل و اعراب سهیم بوده و دستاوردهایی داشته است که دیگران موفق به تحقق آن نشده بودند./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها