کد خبر 89899

اخبار بازار سهام جهان - آمریکا

بیکار شدن 1 میلیون و 500 هزار آمریکایی دیگر طبق گزارش وزارت کار آمریکا در یک هفته گذشته و همچنین افزایش آمار ابتلا به کرونا در چهار ایالت آمریکا باعث کاهش شاخص‌های آمریکا در بازار سهام شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، شاخص‌های سهام آمریکا تحت تاثیر دو خبر مهم روز خوبی را در معاملات روز پنجشنبه سپری نکردند.

وزارت کار آمریکا در گزارشی اعلام کرد 1.5 میلیون آمریکایی دیگر تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا در یک هفته گذشته شغل خود را از دست دادند و این در حالی است که اقتصاددانان پیش‌بینی کرده بودند که 1 میلیون و 300 هزار نفر در یک هفته گذشته بیکار شده باشند.

از طرف دیگر موج دوم شیوع ویروس کرونا در آمریکا بر هراس سرمایه‌گذاران بازارهای سهام افزوده است به طوری که ایالت کالیفرنیا بیشتری افزایش روزانه ابتلا به کرونا را از ابتدای شروع تاکنون ثبت کرد. همچنین خبرها حاکی از این است که دو ایالت آریزونا و تگزاس نیز با موج افزایش ابتلا به بیماری کووید 19 مواجه شده‌اند.

در همین راستا شاخص داوجونز در معاملات روز پنجشنبه 39 واحد معادل 0/2 درصد کاهش یافت و شاخص اس اند پی نیز به مانند روز گذشته و به صورت یکنواخت و تقریبا بدون تغییر کار خود را به پایان رساند. شاخص نزدک کامپوزیت تحت تاثیر رشد ارزش سهام مایکروسافت رشد 0/3 درصدی را در معاملات روز پنجشنبه ثبت کرد.

در میان شرکت‌های حاضر در بازار بورس امریکا خرده‌فروش‌ها از جمله «کول» و «نورداستورم» بدترین عملکرد را از خود به جای گذاشتند و حدود 1 درصد کاهش یافتند. از طرف دیگر مایکروسافت با رشد 1 درصدی توانست شاخص نزدک را اندکی بالا بکشد.

انتهای خبر 

 

ارسال نظر

تازه ها