کد خبر 89898

اخبار بازار سهام جهان - آسیا

شاخص‌های سهام آسیا تحت تاثیر موج دوم شیوع کرونا در چین رشد اندکی را در معاملات بعد از ظهر جمعه سپری کردند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، شاخص‌های سهام آسیا در معاملات بعد از ظهر امروز جمعه اندکی بالاتر از روز قبل از قرار گرفتند.

سرمایه‌گذاران در حال حاضر بر روی شیوع موج دوم ویروس کرونا در جهان به ویژه در چین متمرکز هستند اما مقامات بهداشتی دولت چین اعلام کردند که آمارهای جدید ابتلا به کرونا در پکن تحت کنترل است.

در همین راستا شاخص‌ها نیز اکنون متاثر از موج جدید شیوع کرونا هستند. شاخص شانگهای کامپوزیت 0/3 درصد افزایش یافت و شاخص شنزن جزئی نیز رشد بیش از 1 درصدی را در معاملات بعد از ظهر جمعه درج کرد. همچنین شاخص بورس هنگ‌کنگ اندکی با کاهش مواجه شد.

در ژاپن نیککی حدود 0/7 درصد بالاتر از روز قبل قرار گرفت در حالی که شاخص تاپیکس با حدود 0/2 درصد رشد کار خود را در معاملات روز جمعه به پایان رساند. در کره‌جنوبی نیز شاخص کوسپی این کشور اندکی بالاتر و در محدوده سبز معامله شد.

در استرالیا شاخص ASX200 0/7 درصد به ارزش خود افزود. شاخص MSCI که میانگین نوسانات بازارهای آسیایی را اندازه‌گیری می‌کند حدود 0/19 درصد رشد کرد.

بازارها اکنون دوباره متاثر از شیوع موج دوم ویروس کرونا هستند به طوری که چهار ایالت در آمریکا با افزایش امار ابتلا مواجه شده‌اند. در ین نیز بعد از اینکه حدود 50 روز هیچ موردی از ابتلا به ویروس کرونا مشاهده نشده است دوباره پایتخت این کشور شاهد رشد خوشه‌ای آمار ابتلا به بیماری کووید 19 هست.

انتهای خبر 

 

ارسال نظر

تازه ها