کد خبر 89818

برایان هوک ضمن بیان اینکه ترامپ علاقه‌مند به مذاکره با ایران است، اعلام کرد تحریم تسلیحات ایران باید به صورت نامحدود اعمال شود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، دولت ایالات متحده آمریکا ضمن تکرار درخواست خود برای تمدید نامحدود تحریم تسلیحاتی ایران، از جمهوری اسلامی ایران خواسته تا برای تبادل زندانیان، مقامات دو کشور مذاکره مستقیم داشته باشند و با این حال مدعی شده از نظر واشنگتن درِ دیپلماسی با ایران به طور کامل باز است.

این اظهارات از جانب "برایان هوک" مسئول امور ایران در وزارت امور خارجه آمریکا مطرح شده است.

برایان هوک دیروز (سه شنبه) در گفتگوی ویدئو کنفرانسی با "اندیشکده‌ شورای سیاست خارجی آمریکا " خواستار دیدار رو در رو با مقامات ایرانی برای گفتگو درباره تبادل زندانیان دو طرف شد.

او گفت :" مایلیم یک جلسه رو در رو داشته باشیم تا در یک گفتگوی کنسولی بتوانیم سریع‌تر از گذشته حرکت کنیم."

این دیپلمات آمریکایی ضمن اشاره به این موضوع که "درِ دیپلماسی به طور کامل باز است" افزود:" از نظر ما درِ دیپلماسی نه فقط درباره مساله تبادل زندانیان، بلکه درباره همه موضوعاتی که روابط دوجانبه آمریکا-ایران را در مدت41 سال گذشته به طور منفی تحت‌الشعاع قرار داده است، باز است... ترامپ مایل است به پای میز مذاکره با ایران برود."

برایان هوک در عین حال در کنار ابراز تمایل برای دیپلماسی، بر این مساله نیز تاکید کرد که ایالات متحده آمریکا خواهان تمدید نامحدود تحریم تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران در شورای امنیت ملل متحد است.

مقامات جمهوری اسلامی ایران بارها نسبت به عواقب تمدید تحریم تسلیحاتی که قرار است در چارچوب برجام (قطعنامه 2231 شورای امنیت) در مهر ماه امسال (اکتبر 2020) به اتمام برسد، هشدار داده‌اند.

روسیه و چین نیز که 2 عضو دایم شورای امنیت هستند، مخالفت خود را با تلاش‌های واشنگتن برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران اعلام کرده‌اند.

مقامات جمهوری اسلامی ایران همچنین بارها تاکید داشته‌اند که تحت استراتژی " فشار حداکثری" دولت آمریکا و با وجود تحریم‌های یکجانبه و همه‌جانبه آمریکا حاضر و مایل به گفتگو با آمریکا نیستند زیرا در چنین شرایطی مذاکره و گفتگو به معنای تسلیم است و دولت ترامپ چیزی جز تسلیم شدن ایران به خواسته‌های زیاده خواهانه آمریکا، نمی‌خواهد./عصرایران 

 

ارسال نظر

تازه ها