کد خبر 89786

اخبار بازار سهام جهان - اروپا

بیانیه جدید فدرال رزرو آمریکا مبنی بر خرید گستره اوراق قرضه شرکتی باعث رشد بازارهای سهام جهان و به ویژه بورس‌های اروپایی شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، بازارهای سهام اروپا به دنبال رشد بازارهای سهام در آمریکا به دلیل اعلام فدرال رزرو برای خرید اوراق قرضه شرکتی یک جهش عمده را در معاملات امروز ثبت کردند.

به دنبال اعلام خبر فدرال رزرو آمریکا در روز دوشنبه بورس‌های اروپایی با سیل تقاضای مردم برای خرید سهام مواجه شدند و شاخص یورواستاکس امروز رشد 2.6 درصدی را ثبت کرد. در میان شرکت‌های اروپایی شرکت‌های مربوط به مسافرت و سرگرمی با رشد 3.6 درصدی بهترین عملکرد را از خود نشان دادند.

در حال حاضر سهامداران منتظر واکنش بانک‌های مرکزی اروپا به سیاست جدید اعلامی فدرال رزرو هستند. خرید اوراق قرضه شرکتی توسط فدرال رزرو آمریکا به معنای تزریق دوباره نقدینگی به بازارها برای جبران اثرات شیوع ویروس کرونا در کشور است.

بلومبرگ همچنین گزارش داد که دولت ترامپ در حال تنظیم یک بسته یک تریلیون دلاری برای سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌هاست.

شاخص فوتسی لندن با افزایش 223 واحدی معادل بیش از 3.5 درصد افزایش یافت و شاخص دکس آلمان نیز 481 واحد معادل بیش از 4 درصد افزایش یافت. همچنین شاخص کک فرانسه نیز با 174 واحد معادل 3.63 درصد کار خود را در معاملات امروز پیگیری کرد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها