کد خبر 89673

اتحادیه واردکنندگان نهاده های دامی درباره انتخاب وارد کننده توسط وزارت صمت اعلام کرد: هیچگونه شفافیتی در این انتخاب ها وجود ندارد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، عباس حاجی زاده، دبیر اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اعتراض واردکنندگان نهاده های دامی به جلسات وزارت صمت با عده اندکی از واردکنندگان جهت تخصیص ارز برای واردات گفت: تعداد واردکننده‌های نهاده‌های دامی بیش از ۴۰۰ شرکت است بنابراین در اینکه انحصاری وجود ندارد شکی نیست اما موضوع این است که ضوابط کار مشکل دارد.

وی ادامه داد: ضوابطی که برای ثبت سفارش و تخصیص ارز جهت واردات نهاده تعیین شده، شفاف نیست و ما از آنها خبر نداریم.

این فعال بخش خصوصی گفت: تاکید ما این است که ضوابط شفاف شود. همانطور که رئیس جمهور نیز در لایحه ۳۶ ماده‌ای مطرح کردند ضوابط باید شفاف شود؛ شفافیت، پاسخ بسیاری از پرسش‌ها را می‌دهد.

حاجی زاده درباره اینکه آیا بعد از اعتراضاتی که از سوی اتحادیه به نحوه تخصیص ارز و واردات نهاده‌ها انجام شد، جلسه و مذاکراتی با وزارت صمت انجام داده اید؟، افزود: ما درخواست چنین جلسه‌ای را داشتیم. مسئولان وزارت صمت نیز تغییر رویه داده اند و دفتر خدمات بازرگانی این وزارت خانه تماس‌هایی با ما داشته و خواستار برگزاری جلسه و تعامل شده اند البته هنوز جلسه ای برگزار نشده اما احتمال دارد که امروز دوشنبه ۲۶ خردادماه این جلسه برگزار شود./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها