کد خبر 88854

سومین گروه از هموطنان ایرانی مقیم اسپانیا شب گذشته با پرواز ایران ایر به کشور بازگشتند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، با تمهیدات به عمل آمده از سوی سفارت جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا و با هماهنگی شرکت هواپیمایی ایران ایر، سومین گروه از ایرانیان مقیم اسپانیا که درخواست بازگشت به کشور را داشتند، شب گذشته (سه شنبه شب) با پرواز فوق العاده ایران ایر به میهن اسلامی بازگشتند.

این پرواز فوق العاده در حالی‌ صورت گرفت که به دنبال شیوع بیماری کرونا، ایرانیان مقیم اسپانیا که در این سفر ۲۲۱ نفر بودند برای بازگشت به کشور ،درخواست بازگشت خود را ارایه کرده بودند.

نخستین پرواز فوق العاده برای بازگشت هموطنان از اسپانیا در تاریخ  15 اردیبهشت 1399 و دومین پرواز در تاریخ ۱۷ اردیبهشت ماه ، پس از ۱۶ سال توسط ایران ایر از مبداء مادرید انجام پذیرفت. 

سفارت جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا در این رابطه از همه هموطنان که در مدت مراحل ثبت نام، تکمیل فرم های مربوطه، ارسال مدارک هویتی و نیز سایر موارد همکاری شایسته به عمل آوردند تا پرواز مذکور در انتقال ایرانیان به کشورمان به نحو احسن انجام پذیرد، صمیمانه  تشکر و قدردانی نمود.

بر اساس آخرین آمار رسمی‌ ارائه شده از سوی دولت اسپانیا، تا ظهر امروز چهارشنبه شمار کل مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور ۲۳۹ هزار و ۹۳۲ نفر، فوتی ها ۲۷ هزار و ۱۲۷ نفر و شمار بهبود یافتگان نیز به ۱۵۰ هزار و ۳۷۶ نفر رسیده است.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها