کد خبر 88837

اخبار بازر سهام جهان - آمریکا

شاخص‌های سهام آمریکا اعتراضات در آمریکا در کاملا نادیده گرفته و در دومین روز هفته به معاملات مثبت خود در بازار ادامه می‌دهند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، شاخص‌های آمریکایی در ادامه رفع تدریجی محدودیت‌های اقتصادی در کشور علارغم اعتراضات گسترده در آمریکا در معاملات روز سه‌شنبه رشد کردند.

شاخص داوجونز 267 واحد معادل بیش از 1 درصد افزایش یافت و شاخص اس اند پی نیز نیز کمتر از یک درصد کار خود در معاملات دیروز را به پایان رساند. همچنین شاخص نزدک کامپوزیت نیز کمی بیش از نیم درصد افزایش یافت تا شاخص‌ها بعد از یک وقفه نزولی دوباره در مسیر رشد قرار بگیرند.

در این میان سهامی که با باز شدن تدریجی فعالیت‌های اقتصادی منتفع می‌گردند همچنان در حال بالا بردن وال استریت هستند. این در حالی است که بازار سهام کاملا از اعتراضات گسترده مردم آمریکا و سایر کشورهای جهان بر علیه تبعیض نژادی چشم‌پوشی کرده و آن را نادیده گرفته است.

بانک‌ها در میان شرکت‌های موجود در بازار سهام آمریکا بیشترین رشد را تجربه کردند. بانک آو آمریکا 1 درصد افزایش یافت و دو بانک سیتی گروپ و ولز فارگو نیز به ترتیب رشد 2.81 و 1.14 درصدی را تجربه کردند. از طرف دیگر قیمت سهام شرکت‌های فناوری از جمله فیس‌بوک، آمازون و اپل رشد ناچیزی را تجربه کردند.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها