کد خبر 88830

اخبار بازار سهام جهان

شاخص سهام کره‌جنوبی امروز به دنبال رونمایی از طرح بودجه تکمیلی 29 میلیارد دلاری دولت این کشور با رشد 2.36 درصدی کار خود در معاملات امروز را به پایان رساند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، بازارهای سهام آسیا امروز در معاملات روز چهارشنبه همزمان با رفع تدریجی محدودیت‌های اقتصادی رشد کردند و در این میان شاخص بورس کره جنوبی با جهش 2.36  درصدی جلوتر از سایر بازارها قرار گرفت.

ارزش سهام شرک سامسونگ در معاملات امروز چهارشنبه 5 درصد افزایش یافت که نقش مهمی در بالا بردن شاخص بورس کوسپی کره جنوبی داشت.

دلیل اصلی رشد شاخص بورس کره جنوبی رونمایی از طرح بودجه تکمیلی 29 میلیارد دلاری دولت این کشور برای مقابله با ویروس کرونا بود.

همچنین شاخص نیککی در ژاپن نیز 1.15 درصد افزایش یافت و شاخص تاپیکس نیز رشد بیش از نیم درصدی را در معاملات امروز چهارشنبه تجربه کرد.

در هنگ‌کنگ نیز شاخص بورس هانگ سنگ 1.18 درصد افزایش یافت و قیمت سهام شرکت «علی بابا» رشد بیش از 4 درصدی را تجربه کرد. در خود چین نیز شاخص شانگهای حدود 0/3 درصد رشد کرد و شنزن جزئی نیز رشد 0.33 درصدی را در معاملات امروز ثبت کرد.

در استرالیا شاخص بورس ASX200 نیز امروز را با رشد بیش از 1 درصدی به پایان رساند. طبق داده‌هایی اداره آمار استرالیا منتشر کرده است تولید ناخالص داخلی این کشور در سه ماهه اول اصلاح شد و کاهش 0.3 درصدی را در رشد اقتصادی ثبت کرد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها