کد خبر 88823

پیرو دستور «محمدبن راشد آل مکتوم» نایب رییس امارات و حاکم دبی تصمیم گرفته شد تا مراکز تجاری، مؤسسات بخش خصوصی و پاساژها در دبی از فردا (چهارشنبه) به صورت کامل بازگشایی شود

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد؛ به نوشته روزنامه امارات الیوم، کمیته عالی مدیریت بحران و سوانح غیرمترقبه افزوده است: پیرو دستور «محمدبن راشد آل مکتوم» نایب رییس امارات و حاکم دبی تصمیم گرفته شد تا مراکز تجاری، مؤسسات بخش خصوصی و پاساژها در دبی از فردا (چهارشنبه) به صورت کامل بازگشایی شود.

براساس این گزارش، استفاده از ماسک و دست‌کش برای خریداران و فروشندگان و همچنین رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی ضروری است و مراکز تجاری باید مرتباً ضد عفونی و گندزدایی شوند.

براساس تصمیم کمیته عالی مدیریت بحران و سوانح غیرمترقبه، در مراکز تجاری و شرکت‌ها بایستی افراد پیش از ورود، به وسیله دستگاه سنجش حرارت، حرارت بدنشان کنترل و از ورود افراد مشکوک جلوگیری شود.

این کمیته همچنین توصیه کرده است، کسانی که در معرض خطر ابتلا به کرونا هستند دورکاری کنند.

براساس آخرین آمار وزارت بهداشت امارات متحده عربی تاکنون ۳۵ هزار و ۷۸۸ نفر به کرونا مبتلا شدند و ۲۶۹ نفر نیز براثر ابتلا به این ویروس جان باختند.

پیش تر بانک سرمایه‌گذاری آمریکا نسبت به وقوع بحران بدهی شرکت‌های تحت پوشش امیرنشین دُبی به دلیل رکود ناشی از شیوع ویروس کرونا در امارات عربی متحده هشدار داده بود

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها