کد خبر 88671

دولت سوریه با جانبداری از دولت چین خواستار خروج آمریکا از امور داخلی این کشور و دخالت های گسترده در امور کشورهای تابع چین شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، این منبع مسؤول وزارت خارجه سوریه در گفت‌وگو با خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) اظهار کرد: سوریه از تصمیم نشست سوم سیزدهمین مجلس نمایندگان خلق چین در موافقت با تصویب قانونی برای بهبود ساختار راهکارهای قانونی و اجرایی منطقه اداری ویژه هنگ کنگ با هدف حفظ امنیت و صلح منطقه‌ای در چارچوب قوانین داخلی و بین‌المللی، تقویت روند توسعه، پشتیبانی از نهادهای قانونی و تضمین امنیت آن در سراسر نقاط کشور حمایت و تاکید می‌کند با دخالت‌های خارجی در امور چین به ویژه دخالت‌ها از سوی آمریکا و دیگر کشورهای غربی مخالف است.

این منبع در ادامه گفت: سوریه با دخالت‌های خارجی در امور جمهوری خلق چین به ویژه دخالت‌های آمریکا و دیگر کشورهای غربی مخالف است و آنها را نقض آشکار قوانین بین‌المللی و اصل حاکمیت کشورها بر اراضی‌شان می‌داند و تاکید می‌کند که هیچ کشور یا طرفی حق دخالت در امور داخلی کشورهای مستقل و دارای حاکمیت را ندارد.

منبع یاد شده در پایان گفت: سوریه از وحدت و تمامیت ارضی جمهوری خلق چین، تمامیت ارضی‌ و امنیت و ثبات آن و نیز از اصل چین یکپارچه حمایت می‌کند و از همه کشورها می‌خواهد به این مسایل احترام بگذارند./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها