کد خبر 88669

چین بخش خدماتی اش را با توجه به تجربه زمان کرونا که بدست آورده است، در حال گسترش دادن است و این بخش بیشترین رشد را در ماه گذشته داشته است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از رویترز، داده‌های رسمی روز یکشنبه نشان داد فعالیت بخش خدمات چین در ماه می با برداشته شدن قرنطینه مقابله با ویروس کرونا و محدودیت‌های مربوط به آن، با سرعت بیشتری رشد کرده است که این نشان می‌دهد اعتماد به نفس شرکت‌ها و مصرف‌کنندگان در حال بهبود است.

طبق داده‌های اداره ملی آمار چین، شاخص رسمی مدیران خرید شرکت‌های غیرتولیدی چین (پی‌ام‌آی) که در ماه آوریل ۵۳.۲ واحد بود، در ماه می به ۵۳.۶ واحد رسید. رقم ۵۰ واحد در این شاخص رشد ماهانه را از افت جدا می‌کند.

البته باید گفت بخش خدمات چین، که شامل بسیاری از شرکت‌های کوچک و خصوصی است، با سرعت کمتری نسبت به بخش تولید ریکاوری شده است. اخراج بخش بزرگی از کارگران این بخش در بحران کرونا و کاهش دستمزد بسیاری از کارکنان دیگر آن، در کنار ترس از بازگشت موج دوم شیوع بیماری باعث شده است تا مصرف‌کنندگان در مورد خرج‌کردهای جدید خود محتاطانه عمل کنند.

پی‌ام‌آی ترکیبی رسمی ماه می، که فعالیت‌های بخش‌های خدمات و تولید را با هم در نظر می‌گیرد، در ماه می‌مانند ماه آوریل در ۵۳.۴ واحد قرار گرفت./مهر

 

ارسال نظر

تازه ها