کد خبر 88561

اخبار بازار سهام جهان

شاخص‌های آمریکایی سخنان ترامپ علیه چین در کنفرانس خبری دیشب را خفیف ارزیابی کردند و با توجه به اینکه اشاره‌ای به مرحله اول توافق تجاری با چین هیچ اشاره‌ای نکرد شاخص‌ها واکنش مثبت نشان دادند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، بازار سهام آمریکا دیروز به کنفرانس خبری دونالد ترامپ واکنش سنگینی نشان نداد چرا که وی در این کنفرانس به به خروج از مرحله اول توافق تجاری با چین اشاره نکرد.

دونالد ترامپ در کنفرانس خبری خود در واکنش به اقدام چین در تصویب لایحه امنیتی هنگ‌کنگ رفتار ویژه آمریکا در برابر هنگ‌کنگ را که شامل برخی ترجیحات سیاسی و اقتصادی می‌شود، حذف کرد. وی گفت: «من از دولت می‌خواهم که فرآیندهایی را تدارک بینند که معافیت‌های ویژه‌ای که نسبت به سایر کشورها به هنگ‌کنگ اعطا کرده است لغو کند».

 وی در این کنفرانس همچنین هیچ اشاره‌ای به مرحله اول توافق تجاری با چین نکرد و همین امر خیال سهامداران را از یک واکنش سنگین راحت کرد.

با توجه به اینکه سهامداران واکنش ترامپ را یک واکنش خفیف ارزیابی کردند بازار سهام نیز با جو مثبت دنبال شد. وی در این کنفرانس در ادامه صحبت‌هایش عنوان کرد توافق همه‌جانبه آمریکا با هنگ‌کنگ از معاهده استرداد مجرمین بین دو کشور گرفته تا کنترل صادرات و تکنولوژی را لغو خواهد کرد.  

از آنجا که بازار سهام آمریکا صحبت‌های ترامپ را خفیف ارزیابی کرد شاخص‌ها نیز واکنش منفی چندانی نشان ندادند. بسیاری احتمال می‌دادند که ترامپ ممکن است مرحله اول توافق تجاری با چین را که بعد از ماه‌ها مذاکره امضا شد لغو کند.

شاخص داوجونز در معاملات روز جمعه تنها 17 واحد معادل 0/07 درصد کاهش یافت و شاخص اس اند پی نیز با کاهش 0/4 درصدی مواجه شد. اما شاخص نزدک کامپوزیت با رشد 1.29 درصدی به کار خود در معاملات آخرین روز هفته پایان داد.

در میان شرکت‌ها نیمه‌هادی‌ها بهترین عملکرد را داشتند و شرکت‌هایی از قبیل «میکرون»، «انویدیا» و .. که در کار تولید نیمه‌هادی‌ها هستند به ترتیب بیش از 10 درصد و 4.5 درصد رشد کردند.

انتهای خبر 

 

ارسال نظر

تازه ها