کد خبر 88560

پلیس فرانسه 13 فرد را بازداشت کرده که در قتل 39 مهاجر ویتنامی در یخچالی در انگلیس مرتبط بودند و اتهام آنها قاچاق انسان بوده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،  ۱۳ فرد بازداشت شده از سوی پلیس فرانسه به‌دلیل مرگ ۳۹ ویتنامی در کامیونی یخچال‌دار در انگلیس که چند ماه پیش رخ داده بود، به قاچاق انسان و قتل متهم شدند.

به گزارش روز شنبه نشریه گاردین، شش عضو این گروه که عمدتا ویتنامی و فرانسوی هستند، در منطقه ای در پاریس بازداشت شدند و مهره اصلی این شبکه قاچاق انسان در آلمان به دام افتاد.

اجساد ۳۹ مهاجر ویتنامی شامل ۳۱ مرد و ۸ زن اکتبر ۲۰۱۹ در کامیونی در منطقه اسکس انگلیس پیدا شدند. راننده کامیون همان ابتدای امر به قتل اعتراف کرد.

براساس اعلام یک منبع مطلع، یکی از مظنونان این پرونده که در آلمان بازداشت شد، جوان ۲۹ ساله ای است که گمان می رود رئیس این شبکه قاچاق در بخش فرانسه باشد.

۱۳ فرد متهم شده در فرانسه همچنین با اتهام عضویت در یک سازمان جنایتکار مواجهند و جملگی به جز یک نفرشان در انتظار محاکمه به سر می برند.

نتایج تحقیقات روی این پرونده نشان داد مهاجران به قتل رسیده، در شمال فرانسه سوار کامیون شده بودند و این شبکه قاچاق حتی پس از وقوع فاجعه، عملیات خود را ادامه داده و مبلغ ۲۰ هزار یورو برای انتقال آنها از فرانسه به انگلیس مطالبه کرده بود.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها