کد خبر 88457

اخباربازار سهام جهان

به دنبال تصویب لایحه جنجالی امنیت ملی هنگ‌کنگ توسط کنگره خلق چین و اعلام دونالد ترامپ مبنی بر برگزاری یک کنفرانس خبری درباره روابط بین چین و آمریکا شاخص‌های سهام آمریکایی با افت ارزش مواجه شدند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، بازارهای سهام جهان اکنون تحت تاثیر تنش‌های بین آمریکا و چین هستند و نگرانی از افزایش تنش‌های بین دو کشور باعث نگرانی سهامداران شده است.

دونالد ترامپ قرار است امروز درباره تصویب لایح جنجالی قانون امنیت ملی هنگ‌کنگ توسط کنگره ملی خلق چین یک کنفرانس خبری برگزار کند و به همین دلیل سهامداران از واکنش سنگین ترامپ که ممکن است منجر به افزایش تنش‌های اقتصادی و سیاسی بین دو کشور شود نگران شده‌اند.

بازار سهام آمریکا در معاملات روز پنجشنبه که تا ساعات پایانی روز در محدوده مثبت قرار گرفته بود به یکباره با اعلام کنفرانس خبری ترامپ درباره روابط آمریکا با چین با شیب نزولی مواجه شد و در مدار منفی قرار گرفت. در همین راستا شاخص داوجونز 147 واحد معادل 0/58 درصد کاهش یافت و شاخص اس اند پی نیز 0/2 درصد افت کرد. همچنین نزدک کامپوزیت نیز در معاملات روز پنجشنبه حدود 0/4 درصد از ارزش خود را از دست داد.

بانک‌ها در بین سایر شرکت‌ها بدترین عملکرد را در معاملات روز پنجشنبه از خود نشان دادند که باعث شد سهامداران بخشی از سود هفته خود را از دست بدهند. سیتی گروپ حدود 6 درصد از ارزش خود را از دست داد و جی پی مورگان نیز 1.49 درصد کاهش یافت. همچنین بانک آو آمریکا با کاهش 4.31 درصدی کار خود را در جلسه معاملاتی روز پنجشنبه به پایان برد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها