کد خبر 88031

اخبار بازار سهام جهان

شاخص‌های سهام آمریکا با انتشار گزارش وزارت کار مبنی بر بیکاری 2 میلیون و 400 هزار نفر دیگر در یک هفته گذشته جلسه معاملاتی روز پنجشنبه با نزول سپری کردند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، وزارت کار امریکا تعداد کسانی را که در هفته گذشته درخواست بیمه بیکاری داده‌اند منتشر کرد که بر اساس این گزارش در یک هفته گذشته 2 میلیون و 400 هزار نفر دیگر به تعداد بیکاران در آمریکا اضافه شد.

با احتساب این مقدار بیکاری تعداد کل بیکاران در آمریکا در خلال پاندمی ویروس کرونا در این کشور به 38 میلیون نفر رسید.

یک استراتژیست بازارهای مالی آمریکا در سخنانی اعلام کرد با گزارش تعداد بیکاران جدید در ایالات متحده به نظر می‌رسد داده‌های اقتصادی در کوتاه‌مدت کماکان در وضعیت نزولی به سر می‌برند. اگر این وضعیت را با تنش بین چین و آمریکا همراه کنید شرایط بسیار بدتر خواهد بود.

به دنبال انتشار نرخ بیکاری در آمریکا شاخص‌های آمریکایی نیز واکنش نشان دادند و جلسه معاملاتی روز پنجشنبه را با افت نسبی پایان دادند.

شاخص داوجونز آمریکا 101 واحد معادل نیم درصد کاهش یافت و شاخص اس اند پی نیز کاهش 0/7 درصدی را تجربه کرد. شاخص نزدک کامپوزیت نیز با کاهش تقریبا یک درصدی به کار خود در جلسه معاملاتی روز پنجشنبه خاتمه داد.

در میان شرکت‌ها آمازون بعد از اینکه در میانه معاملات روزانه رکوردزنی کرد بیش از 2 درصد عقب‌نشینی کرد و شرکت اینتل نیز کاهش 1.77 درصدی را تجربه کرد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها