کد خبر 87958

اخبار بازار سهام جهان

خوشبینی نسبت به تولید واکسن کرونا و همچنین رفع تدریجی محدودیت‌های اقتصادی در برخی کشورها باعث بازگشت سهامداران به بازارهای سهام و مثبت شدن بورس‌های اروپایی شده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، بازارهای سهام اروپا امروز بعد از اینکه در معاملات روز چهارشنبه با روندی منفی آغاز کرده بودند در ادامه دوباره در محدوده مثبت قرار گرفتند.

شاخص فوتسی لندن 27 واحد معادل نیم درصد افزایش یافت و دکس آلمان نیز بعد از زیان ناچیز دیروز امروز دوباره در مدار مثبت قرار گرفت. در فرانسه شاخص بورس این کشور در نقطه منقی 0/1 درصد قرار گرفته است.

شاخص یورو استاکس نیز امروز به دنبال مثبت شدن بازارهای بورس اروپا 0/2 درصد افزایش یافت. در میان شرکت‌ها یوتیلیتی‌ها با افزایش 1.2 درصدی بهترین عملکرد را در بازارهای بورس اروپا داشتند و از طرف دیگر شرکت‌های بیمه‌ای کاهش 1.2 درصدی را تجربه کردند.

سرمایه‌گذاران اکنون نسبت به پیشرفت‌ها در تولید واکسن ضد کرونا خوشبین هستند و در حال بازگشت به بازارهای سهام هستند. از طرف دیگر رفع تدریجی محدودیت‌ها و بازگشایی بسیاری از فعالیت‌های اقتصادی در برخی کشورها باعث خوشبینی سهامداران شده است.

انتهای خبر  

 

ارسال نظر

تازه ها