کد خبر 87868

اخبار بازار سهام جهان

شاخص‌های سهام اروپایی که دیروز روند افزایشی شگفت‌انگیزی را تجربه کرده بودند امروز دوباره تحت تاثیر انتشار برخی داده‌های اقتصادی در مدار منفی قرار گرفتند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، بازارهای سهام اروپا بعد از افزایش درخشان اولین روز هفته امروز دوباره در معاملات صبح روز سه‌شنبه در مدار منفی قرار گرفتند.

سرمایه‌گذاران در حال حاضر منتظر نتایج بیشتری از تولید واکسن ضد کرونا توسط شرکت «مدرنا» هستند. گزارش شرکت مدرنا از تست موفق مرحله اول آزمایش بالینی ضد کرونا باعث مثبت شدن بازارهای سهام آسیا در معاملات امروز نیز شد.

شاخص فوتسی لندن امروز 29 واحد معادل نیم درصد کاهش یافت و شاخص دکس آلمان نیز با کاهش 18 واحدی معادل 0/1 درصد کار خود را در جلسه معاملاتی امروز پی گرفت. همچنین شاخص کک فرانسه با کاهش 29 واحدی بیش از نیم درصد از ارزش خود را در معاملات امروز از دست داد.

شاخص یورواستاکس نیز بر خلاف روند دیروز امروز نیم درصد کاهش یافت. از بین شرکت‌های موجود در بورس‌های اروپایی شرکت‌های ساختمانی با کاهش 1.4 درصدی بدترین عملکرد را از خود به جا گذاشتند. این در حالی است که شرکت‌های مربوط به هوانوردی و صنعت سرگرمی امروز نیم درصد افزایش یافتند.

انتهای خبر 

 

ارسال نظر

تازه ها