کد خبر 87866

مرکز ملی آمار بریتانیا منتشر کرد

مرکز ملی آمار بریتانیا اعلام کرد در ماه آوریل حدود 856 هزار و 500 نفر درخواست بیمه بیکاری داده‌اند که این و نرخ بیکاری ماه آوریل در این کشور 70 درصد افزایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، تعداد کسانی که در انگلستان به دلیل اعمال محدودیت‌های ضد کرونا کسب و کار خود را از دست دادند در ما آوریل به شدت افزایش یافت.

مرکز ملی آمار بریتانیا در گزارشی اعلام کرد تعداد کسانی که درخواست بیمه بیکاری داده‌اند 856 هزار و 500 نفر افزایش یافته و به 2 میلیون و 97 هزار نفر رسیده است. طبق این گزارش نرخ بیکاری در یک ماه گذشته در انگلستان 70 درصد افزایش یافته است که در تاریخ بریتانیا این حجم از بیکاری بی‌سابقه بوده است.

این گزارش همچنین در ادامه نوشته است که نرخ بیکاری در سه ماهه منتهی به ماه مارس 3.9 درصد افزایش یافت و این در حالی است که این بازه زمانی تنها یک هفته از مدت زمان قرنطینه در بریتانیا به دلیل کرونا را در بر می‌گیرد. اعمال محدودیت‌های شدید ضد کرونا از تاریخ 23 مارس در بریتانیا آغاز شد.

این میزان نرخ بیکاری تنها 0/1 درصد از مدت مشابه در سال گذشته بیشتر بوده است و همچنین به همین میزان نسبت به سه ماهه قبلی افزایش داشته است.

دولت در ایام قرنطینه طبق طرحی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا 80  درصد دستمزد مشاغل تا حداکثر 2500 پوند را پرداخت کرد و این پرداخت‌ها تا انتهای اکتبر نیز تمدید شده است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها