کد خبر 87787

اخبار بازار سهام

شاخص‌های آتی سهام آمریکا بعد از انتشار آزمایش موفق یک داروی ضد کرونا توسط شرکت «مدرنا» و همچنین سخنان اطمینان‌بخش رئیس فدرال رزرو در مورد اقتصاد آمریکا در دقایق ابتدایی با یک رشد غول‌آسا کار خود را آغاز کردند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، آزمایش موفقیت‌آمیز داروی ضد بیماری کووید 19 توسط شرکت «مدرنا» باعث رشد شاخص‌های آتی سهام در آمریکا شد.

شرکت داروسازی «مدرنا» اعلام کرد در مرحله اولیه آزمایش انسانی داروی ضد کرونا 45 بیمار کرونایی تحت آزمایش قرار گرفتند و به هرکدام از آنها دوزی از دارو تزریق شد. به گفته این شرکت بعد از تزریق دو دوز از این دارو تمامی 45 بیمار کرونایی توانستند در بدن خود آنتی‌بادی بیماری کووید 19 را تولید کنند.

این اتفاق پزشکی در ایالات متحده باعث شد شاخص‌های آتی آمریکا در دقاق اولیه با رشد قابل توجهی مواجه شوند. قیمت سهام خود شرکت «مدرنا» دقایقی بعد از انتشار نتایج آزمایش بالینی 26 درصد افزایش یافت.

شاخص داوجونز فیوچرز نیز در دقایق اولیه 717 واحد معادل 3.1 درصد افزایش یافت و شاخص اس اند پی آتی نیز رشد 2.8 درصدی را ثبت کرد. همچنین نزدک آتی 2 درصد افزایش یافت.

از طرف دیگر برخی از شرکت‌هایی که از رفع محدودیت‌های کرونایی نفع می‌برند با رشد مواجه شدند. شرکت دیزنی رشد 3 درصدی داشت  و در حالی که شرکت MGM بیش از 6 درصد به ارزش خود اضافه کرد. همچنین شرکت‌های هوانوری از جمله دلتا و یونایتد ایرلاینز 7 درصد رشد کردند و آمریکن ایرلاینز رشد بیش از 7 درصدی را برای خود درج کرد.

سخنان فدرال رزرو آمریکا بر جو مثبت بازار سهام آمریکا تاثیرگذار بود. رئیس فدرال رزرو در مصاحبه با شبکه سی ان بی سی گفت «کارهای زیادی وجود دارد که ما برای کمک به اقتصاد کشور می‌توانیم انجام دهیم و تا کنون نیز کارهای زیادی انجام دادیم. از طرف دیگر هیچ محدودیتی برای کارهایی که می‌توانیم انجام دهیم وجود ندارد».

وی همچنین در ادامه سخنان خود گفت «مطمئن است که اقتصاد ایالات متحده باز خواهد گشت» اما این هشدار را نیز صادر کرد که ممکن است تا زمانی که واکسن کرونا ابداع نشود این بازگشت کامل نباشد.

سخنان قاطع رئیس فدرال رزرو آمریکا باعث ایجاد یک جو مثبت بر بازارهای سهام این کشور شد به طوری که شاخص داوجونز فیوچرز توانست زیان هفته گذشته را جبران کند. پیش‌بینی می‌شود شاخص‌های سهام آمریکایی بعد از باز شدن نیز با رشد قابل توجهی مواجه شوند.

در هفته‌ای که گذشت شاخص نزدک 1.1 درصد افت کرد و اس اند پی نیز کاهش 2.2 درصدی را تجربه کرد. همچنین شاخص داوجونز با کاهش 2.65 درصدی به کار خود در هفته گذشته پایان داد.

انتهای خبر 

 

ارسال نظر

تازه ها