کد خبر 87719

جسد سفیر چین در اسراییل به دلایل مشکوکی در منزلش در هرتزلیا پیدا شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد؛ براساس گزارش روزنامه عبری‌زبان معاریو، وزارت خارجه رژیم صهیونیستی با تایید خبر پیدا شدن جسد "دو وی" گفت، جنازه این دیپلمات ۵۸ ساله در آپارتمان خودش پیدا شد و تحقیقات پلیس درباره این حادثه به جریان افتاده است.

سفارت چین هنوز این خبر را تایید نکرده است.

خانواده این دیپلمات ساکن سرزمین‌های اشغالی نبودند. او ماه ژانویه برای پست سفیری وارد اسرائیل شد و پیش از آن سفیر چین در اوکراین بود.  

جسد این دیپلمات در تختخوابش پیدا شده و دلیل مرگ او هنوز گزارش نشده است.

یکی از سخنگویان پلیس رژیم صهیونیستی به خبرگزاری رویترز گفت: "به عنوان بخشی از روند معمول، واحدهای پلیس در محل حضور دارند."

کانال ۱۲ تلویزیون اسرائیل به نقل از یک منبع پزشکی گزارش داد، شواهد اولیه نشان می‌دهد که دو وی به دلایل طبیعی و در خواب درگذشته است.

در پیامی که در وبسایت سفارت چین پس از انتصاب دو وی به عنوان سفیر در اسرائیل منتشر شد، دو وی روابط بین "دومین اقتصاد بزرگ جهان و اسرائیل" را ستایش کرده است.

دو روز پیش، سفارت چین در اسرائیل از مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا که به این کشور سفر کرده بود، به خاطر اظهاراتش در مورد عملکرد چین در مقابله با ویروس کرونا به شدت انتقاد کرد.

سفارت چین در پاسخ به اظهارات پامپئو که در روزنامه اورشلیم پست به چاپ رسید، " سخنان نامعقول" وزیر خارجه آمریکا را محکوم کرد و ادعاها مبنی بر این که چین در مورد شیوع بحران کرونا مخفیکاری کرده است، رد کرد.

زمانی که دو وی در پانزدهم فوریه وارد سرزمین‌های اشغالی شد، فورا برای دو هفته خود را به دلیل محدودیت‌ها برای مقابله با کرونا، قرنطینه کرد. او در مصاحبه‌ای با یکی از روزنامه‌های اسرائیل در ماه گذشته گفت که چین قربانی این جهان شده است.

او گفت: "در طول تاریخ، بیشتر از یک بار، گروه خاصی از مردم به گسترش همه گیری‌ها متهم شدند. چنین چیزی تحقیرآمیز است و باید محکوم شود. این بیماری دشمن تمام بشریت است و جهان باید با هم با آن بجنگد.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

تازه ها