کد خبر 87652

مردم لهستان در اعتراض به سیاست قرنطینه و وضعیت اقتصادی بد به وجود آمده به خیابان ها آمدند و پلیس برای جلوگیری از ادامه این وضعیت دست به خشونت زد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از پایگاه خبری هیل،‌ معترضان روز شنبه به خیابان‌های ورشو آمدند و خواستار بازگشایی کسب و کارهایی شدند که بابت شیوع ویروس کرونا گرفتار بحران شده‌اند.

بخش‌هایی از لهستان از اوایل همین ماه، همانند آمریکا بازگشایی اقتصادی شدند. معترضانی که تاکید دارند این تعطیلی‌ها در ورشو روی درآمد آن‌ها تاثیر گذاشته است، اعتراضاتی را از اواخر ماه گذشته بر پا می‌کنند.

سازمان‌دهندگان اعتراضات یک راهپیمایی را تدارک می‌دیدند اما پلیس با اشاره به محدودیت‌هایی که هرگونه تجمع را منع می‌کند، جلوی آن را گرفت. پلیس ورشو در بیانیه‌ای گفت: متاسفانه ما با موارد تهاجم علیه پلیس مواجه شده‌ایم. به علت حملاتی علیه نیروهای دولتی، ما از متدهای رویارویی مستقیم نظیر قوه قهریه و گاز اشک‌آور استفاده کردیم.

جک بری، یک سناتور از اصلی‌ترین گروه اپوزیسیون لهستان به رویترز گفت، پلیس او را بازداشت کرد. با این حال، پلیس بازداشت افرادی که دارای مصونیت بوده باشند همانند قانونگذاران را بابت اعتراضات تکذیب کرد.  

لهستان تاکنون ۱۸ هزار و ۲۵۷ مبتلای تایید شده به ویروس کرونا دارد و تعداد تلفات آن براساس آمار دانشگاه جانز هاپکینز به ۹۱۵ تن رسیده است. این اعتراضات، مشابه اعتراضات ضد قرنطینه در ایالت‌های آمریکا همانند میشیگان، ویرجینیا و کالیفرنیاست./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها