کد خبر 87640

در آستانه سالگرد تاسیس قطار زیرزمینی در روسیه برخی از ایستگاه‌های متروی این کشور تهدید به بمب گذاری شدند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، برخی ایستگاههای متروی روسیه در آستانه هشتادوپنجمین سالگرد تاسیس قطار زیرزمینی درون شهری درمسکو تهدید به بمب گذاری شدند.

 یک مقام امنیتی مسکو روز شنبه به خبرگزاری ریانووستی گفت که همه ایستگاههای متروی مسکو و چندین زایشگاه و بیمارستان عفونی در مسکو تهدید به بمب گذاری شدند.

در زمان حاضر بازرسی این مراکز جریان دارد و در همین حال، مراکز تهدید شده به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

تهدیدهای تلفنی در مسکو و شهرهای بزرگ روسیه به مساله‌ای امنیتی برای دولت این کشور تبدیل شده و برای مقابله با این پدیده، سال گذشته قانون جدیدی برای تشدید برخورد با چنین اقدامات تصویب شد.

مقامات امنیتی روسیه بارها اعلام کرده‌اند که اکثر این پیام‌ها از خارج از کشور و حتی اوکراین صورت می‌گیرد با این وجود هنوز گزارشی برای دستگیری افراد یا متهمان در این زمینه گزارش نشده است.

تاکنون هیچیک از این تماس‌ها جدی نبوده است اما در فرودگاه‌ها باعث تاخیر پروازها و نگرانی مردم شده است.

 گفتنی است متروی مسکو سامانه اصلی حمل و نقل شهری در پایتخت است که روزانه حدود هفت میلیون نفر را جابجا می‌کند.

نخستین خط متروی مسکو از ایستگاه ساکولنیکی تا پارک کولتوری روز ۱۵ می سال ۱۹۳۵ گشایش یافت.

سال۱۹۳۵ هنگامی که متروی مسکو راه‌اندازی شد، این سیستم زیرزمینی فقط ۱۱ ایستگاه داشت و ۲۸۵  هزار نفر را به مقصدهای خود می‌رساند اما امروز، سامانه مترو مسکو شامل ۲۳۳ ایستگاه است. 

مترو مسکو از پیچیده‌ترین و زیباترین متروهای جهان به حساب می‌آید و ۴۸ ایستگاه آن میراث فرهنگی این کشور شناخته و بیش از ۴۰ ایستگاه نیز بنای معماری عالی محسوب می‌شوند.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها