کد خبر 87580

یک گروه هکری با هک اطلاعات ثبتی در یک شرکت حقوقی خواستار پول میلیون دلاری شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،  به نقل از زد دی نت، گروه REvil که به علت سرقت اسناد حساس و باج گیری از مالکان آنها در فضای مجازی شهرت دارد، یک شرکت حقوقی در نیویورک را تهدید به افشای فایل‌های مهمی کرده که از آن به سرقت برده است.

این فایل‌ها حاوی داده‌های مهمی در مورد افراد مشهور مشتری شرکت حقوقی Grubman Shire Meiselas & Sacks (GSMS) هستند. REvil تهدید کرده اگر باج مدنظر آنکه برابر با ۴۲ میلیون دلار است، پرداخت نشود، تمامی این اطلاعات را منتشر کرده و رسوایی به بار می‌آورد.

هکرهای REvil اطلاعات مذکور را هفته گذشته و قبل از رمزگذاری آنها سرقت کرده‌اند. از جمله مشتریان شرکت حقوقی مذکور که اطلاعات آنها سرقت شده می‌توان به فیس بوک، مدونا، التون جان، لیدی گاگا، ماریا کری، جسیکا سیمپسون و دهها چهره مشهور دنیای هنر و ورزش در آمریکا اشاره کرد.

شرکت حقوقی GSMS این رویداد را تأیید کرده و از بررسی موضوع خبر داده است. هکرها به GSMS برای مذاکره و پرداخت باج ۴۲ میلیون دلاری یک هفته وقت داده‌اند. آنها به علت تأخیر GSMS در پرداخت باج و به منظور مجازات آن فایلی ۲.۴ گیگابایت از اسناد حقوقی مرتبط با لیدی گاگا را منتشر کرده‌اند که اکثر آنها مربوط به قراردادهای برگزاری کنسرت‌های وی و حضور او در برنامه‌های تلویزیونی است.

هکرها در تازه‌ترین تهدید خود بر علیه GSMS مدعی شده‌اند که در صورت عدم دریافت باج، تا یک هفته دیگر اسنادی را که مرتبط با دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا است نیز منتشر می‌کنند. آنها افزوده‌اند که این اسناد مرتبط با پولشویی های ترامپ است و افشای آنها می‌تواند انتخاب مجدد وی به عنوان رئیس جمهور را غیرممکن کند.

در عین حال برخی منابع مطلع می‌گویند ترامپ هرگز مشتری خدمات حقوقی GSMS نبوده است و این تهدید توخالی تنها برای فشار بیشتر بر این شرکت حقوقی صورت گرفته است./ایسنا

ارسال نظر

تازه ها