کد خبر 87512

رسانه بازفید اعلام کرده است به دلیل مشکلات مالی فعالیت‌های خود در دو کشور انگلیس و استرالیا را متوقف خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شرکت رسانه‌ای «بازفید» آمریکا اعلام کرد که به دلیل مشکلات مالی، فعالیت‌های خود در دو کشور انگلیس و استرالیا را متوقف خواهد کرد.

به گزارش روز پنجشنبه روزنامه تایمز به نقل از سخنگوی بازفید، این شرکت تصمیم گرفته تا در میانه بحران کرونا روی اخباری متمرکز شود که در آمریکا جریان ساز باشد.

وی افزود: «ما به کارکنان دفتر انگلیس و استرالیا اعلام کردیم که اخبار محلی این دو کشور را پوشش نخواهیم داد و درباره برنامه شرکت در خصوص تعدیل نیرو یا استعفای کارکنان رایزنی خواهیم کرد.»

بازفید، یک شرکت رسانه‌ای، خبری و سرگرمی آمریکایی‌ است که در سال ۲۰۰۶ بنا نهاده شد. مقر اصلی این شرکت در شهر نیویورک آمریکا قرار دارد.

این شرکت در سال ۲۰۱۳ میلادی فعالیت‌های خود را در انگلیس گسترش داد اما بر اساس اسناد منتشر شده در سال ۲۰۱۸ میلادی ۹.۴ میلیون پوند ضرر کرد و گردش مالی آن ۱۲ میلیون پوند کاهش یافت.  

بازفید در همین پیوند ۱۷ تن از کارکنان خود در انگلیس را سال گذشته تعدیل داد و باقی کارکنانش را در جریان محدودیت‌های قرنطینه خانه‌نشین کرد.  

تحقیقات دفتر انگلیس این رسانه در سال ۲۰۱۷ درباره قتل مرموز ۱۴ نفر و ارتباط آن با دولت روسیه، نامزد دریافت بهترین گزارش جشنواره پالتیزر آمریکا شد. همچنین بازفید انگلیس اولین رسانه‌ای بود که چندی پیش اسناد دولت لندن درباره برنامه خروج این کشور از محدودیت‌های قرنطینه را گزارش کرد.

بسیاری از رسانه‌های بین‌المللی در ماه‌های اخیر به دلیل بحران ناشی از کرونا با مشکلات مالی جدی روبرو هستند.

چندی پیش انجمن رسانه‌های انگلیس هشدار داد، یک سوم شبکه‌های شنیداری این کشور به دلیل کاهش حجم تبلیغات دریافتی و مشکلات مالی در خطر تعطیل شدن قرار دارند.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها