کد خبر 87491

اخبار بازار سهام جهان

سخنان رئیس فدرال رزرو آمریکا مبنی بر اینکه اقتصاد ایالات متحده نیاز به مشوق‌های بیشتری دارد باعث افت شدید شاخص‌های سهام آمریکا در معاملات روز چهارشنبه شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، بازار سهام آمریکا در جلسه معاملاتی روز چهارشنبه تحت تاثیر سخنان ژروم پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا در محدوده منفی قرار گرفت.

رئیس فدرال رزرو آمریکا در سخنانی اعلام کرد برای حفاظت از اقتصاد آمریکا نیاز به حمایت‌های بیشتری است و مشوق‌های بیشتری باید به اقتصاد تزریق شود. وی همچنین در سخنانش گفت اگر چه اقداماتی که تاکنون در جهت حفظ اقتصاد کشور انجام گرفته است بسیار عظیم بوده است اما این نمی‌تواند انتهای راه باشد به ویژه اینکه مسیر پیش روی اقتصاد کشور به شدت بی‌ثبات است و در معرض ریسک‌های کاهشی قرار دارد.

این سخنان رئیس فدرال رزرو آمریکا منجر به واکنش بورس‌های جهانی شد و امروز معاملات بازارهای آسیایی با روندی منفی دنبال شد.

دیشب در جلسه معاملاتی روز چهارشنبه شاخص داوجونز 516 واحد معادل 2.17 درصد کاهش یافت و شاخص اس اند پی نیز کاهش 1.75 درصدی را تجربه کرد. شاخص نزدک کامپوزیت با کاهش 1.55 درصد به کار خود در جلسه معاملاتی چهارشنبه پایان داد.

از میان شرکت‌هایی که بیشترین تاثیر بر شاخص داوجونز را داشتند ایرلاین‌ها و بانک‌ها بدترین عملکرد را از خود به جا گذاشتند. شرکت یونایتد بیش از 9 درصد کاهش یافت و آمریکن نیز کاهش 5.60 درصدی را تجربه کرد. همچنین دلتا حدود 7.70 درصد از ارزش خود در روز چهارشنبه از دست داد.

در میان بانک‌ها نیز سیتی گروپ، بانک آو آمریکا و جی پی مورگان بیش از 3 درصد در معاملات روز چهارشنبه کاهش یافتند.

انتهای خبر 

 

ارسال نظر

تازه ها