کد خبر 87481

اخبار بازار سهام جهان

کاهش آمار اشتغال در استرالیا و همچنین نگرانی از شیوع موج دوم ویروس کرونا باعث افت بازارهای آسیایی در معاملات بعد از ظهر پنجشنبه شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، شاخص‌های آسیایی بعد از اعلام نرخ پایین اشتغال در استرالیا به دلیل شیوع ویروس کرونا در معاملات بعد از ظهر روز پنجشنبه به زیر کشیده شدند.

در ژاپن شاخص نیککی 0/7 درصد کاهش یافت و شاخص تاپیکس با کاهش 0/8 درصدی به کار خود پایان داد. همچنین شاخص کوسپی کره‌جنوبی کاهشی معادل 1 درصدی را در معاملات پنجشنبه تجربه کرد.

در چین شاخص شانگهای کامپوزیت نیم درصد افت کرد و شاخص شنزن نیز 0/1 درصد تنزل یافت. در هنگ‌کنگ شاخص هانگ‌سنگ بیش از 1 درصد و معادل 1.11 درصد از ارزش خود را از دست داد و این در حالی است که قیمت سهام شرکت «تنزنت» بعد از انتشار عملکرد بهتر از انتظار خود رشدی معادل 1.63 درصد را تجربه کرد.

از طرف دیگر فروش بازی‌های آنلاین توسط این شرکت 31 درصد افزایش یافت و به 37 میلیارد و 300 میلیون یوان رسید.

در استرالیا نیز شاخص بورس این کشور با انتشار آمار اشتغال توسط مرکز آمار این کشور با کاهش 0/8 درصدی مواجه شد.

شاخص MSCI آسیا – پاسیفیک به غیر از ژاپن حدود 0/9 درصد از ارزش خود را از دست داد.

طبق داده‌هایی که دولت استرالیا منتشر کرد در ماه آوریل حدود 594 هزار و 300 نفر کار خود را به دلیل محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا در کشور از دست دادند.

روز چهارشنبه همچنین رئیس فدرال رزرو آمریکا در سخنانی اعلام کرد برای حمایت از اقتصاد کشور ایالات متحده نیاز به سیاست‌گذاری‌ها و مشوق‌های بیشتری است و این سخنان تاثیری منفی بر بازارهای سهام آمریکا و سایر کشورهای جهان داشت.

شاخص دلار آمریکا نیز در معاملات آسیایی از نقطه 100 واحد دوباره عبور کرد و به 100.292 واحد رسید.

انتهای خبر 

 

ارسال نظر

تازه ها