کد خبر 87478

اخبار بازار سهام جهان

نگرانی از شیوع موج دوم ویروس کرونا در جهان و همچنین کاهش شدید رشد اقتصادی انگلستان در ماه مارس باعث کاهش شدید بورس‌های اروپایی به ویژه در کشورهای آلمان، انگلستان و فرانسه شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، بازارهای بورس اروپایی امروز به دلیل ترس از موج دوم شیوع ویروس کرونا و همچنین سقوط شدید اقتصاد انگلستان به شدت افت کردند.

در بازارهای امروز شاخص فوتسی 100 لندن 90 واحد معادل 1.51 درصد افت کرد و شاخص دکس آلمان نیز با کاهش 276 واحدی معادل بیش از 2.5 درصد روند منفی شدیدی را امروز تجربه کردند. همچنین شاخص کک فرانسه در معاملات امروز بازارهای سهام 127 واحد معادل نزدیک به 3 درصد کار خود را در جلسه معاملاتی روز پنجشنبه دنبال کرد.  

شاخص یورو استاکس که نوسانات بازارهای اروپایی را اندازه‌گیری می‌کند حدود 2 درصد کاهش یافت و در این میان سهام شرکت‌های مسافرتی و همچنین صنعت سرگرمی بیشترین تاثیر را بر شاخص‌های اروپایی با شیوع موج دوم ویروس کرونا داشتند.

از طرف دیگر امروز بازارهای آسیایی در مدار منفی معامله شدند  و احتیاط‌ها نسبت به شیوع موج دوم ویروس کرونا در آسیا نیز نیز افزایش یافته است.

در آسیا دو کشور چین و کره‌جنوبی دوباره با افزایش آمار ابتلا به ویروس کرونا مواجه شده‌اند و رئیس جمهور کره‌جنوبی چند روز پیش نسبت به شیوع موج دوم کرونا در جهان هشدار داد.

در انگلستان نیز امروز رشد اقتصادی در ماه مارس اعلام شد که طبق داده‌های اولیه منتشر شده تولید ناخالص داخلی انگلستان در ماه مارس نسبت به ماه قبلی 5.8 درصد کاهش یافت که کمترین میزان رشد اقتصادی در 12 سال اخیر محسوب می‌شود.

انتهای خبر 

 

ارسال نظر

تازه ها