کد خبر 87475

با اعلام صدراعظم آلمان

مرکل اعلام کرد دولت هیچ برنامه‌ای برای افزایش مالیات برای جبران کسری بودجه خود ندارد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، صدراعظم آلمان گفت دولت هیچ برنامه و طرحی برای جبران کسری بودجه خود بخاطر بروز بحران کرونا از طریق افزایش مالیات‌ها ندارد.

به گزارش خبرگزاری د. پ. آ. آلمان، «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان افزود که دولت فدرال هنوز برنامه مالی برای افزایش مالیات ها و درآمدهای دولت برای جبران کسر بودجه ناشی از بحران کرونا تدوین نکرده است.

مرکل روز چهارشنبه در پارلمان آلمان (بوندستاگ) ادامه دادکه تا به امروز هیچ گونه افزایش در عوارض و مالیات برنامه ریزی نشده است. این بخشی از سیاست ماست و در این مقطع پاسخگو هستیم. به گفته وی دولت کوشش می کند مشکلات در آینده را پیش بینی و اقدام لازم را برای حل آن انجام دهد.
وی تاکید کرد:با توجه به وضعیت اقتصادی کنونی دولت کمک هایی از قبیل کار کوتاه مدت ، کمک های نقدی و کاهش مالیات بر ارزش افزوده برای رستوران ها را در دستور کار قرار داده است.
مرکل با بیان این که مقابله با شیوع کرونا موفقیت آمیز بوده از ادامه تلاش نهادهای مسئول برای کنترل بیشتر اوضاع خبر داد.

صدراعظم آلمان چهارشنبه گذشته طرح بازگشایی تدریجی کشورش را بعد از محدودیت های چند هفته ای برای مبارزه با شیوع کرونا اعلام کرد و گفت: محدویت های ارتباط اجتماعی تا ۵ ژوئن (۱۶ خرداد) به قوت خود باقی خواهد ماند و آلمانی ها اکنون می توانند با اعضای خانواده های خود و دیگران ملاقات کنند.

مرکل بر پوشاندن دهان و بینی خود در اماکن و حفظ فاصله اجتماعی یک و نیم متر تاکید کرد و گفت: مغازه ها می توانند با حفظ دوباره بهداشت باز شوند.

صدر اعظم آلمان در کنفرانس خبری به دنبال نشست ویدئویی با نخست وزیران ۱۶ ایالت آلمان اظهار داشت: نخستین مرحله از پاندمی را پشت سر گذاشتیم و ما همچنان در آغاز کار هستیم و این وضعیت برای مدت طولانی با ما خواهد بود.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها