کد خبر 87432

روسیه و سوریه در جواب اقدامات سازمان بهداشت جهانی اعلام کردند: این سازمان باید مردم نهاد و بی طرف باشد اما تمام توجهش به غرب است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از خبرگزاری دولتی تاس، در این بیانیه مشترک که امروز چهارشنبه به امضای میخاییل میزینتسف و حسین محفوظ روسای ستاد هماهنگی اقدامات روسیه و سوریه برای بازگشت پناهندگان سوری به خانه‌های خود رسیده، خاطرنشان شده است: سازمان بهداشت جهانی از منافع غرب ازجمله آمریکا در مساله حل و فصل اوضاع پیچیده اپیدمیولوژی شمال شرق سوریه به زیان ساکنان این منطقه اقدام می‌کند.

در بیانیه گفته شده است: در مناطق شمال شرق سوریه وضعیت دشوار اپیدمیولوژی بوجود آمده است که آمریکا برای دستیابی به اهداف خود از آن استفاده می کند.

«مایه تعجب و نگرانی است که حتی سازمان بهداشت جهانی در این اقدامات درگیر شده است.»

ستاد هماهنگی اقدامات روسیه و سوریه برای بازگشت مهاجران سوری در بیانیه خود گفته است: بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی، برای مقابله موثر با انتشار ویروس کووید-19 نیاز به ازسرگیری دوباره ارسال کمک های انسانی از خارج به سوریه ازجمله از گذرگاه مرزی الیاروبیه وجود دارد.

در ادامه بیانیه روسیه و سوریه آمده است: از این گذرگاه مرزی امکان دارد که سلاح، مواد مخدر و جنگجویان به سوریه وارد شوند و ویروس کووید-19 به کشورهای همسایه سرایت کند.

در بیانیه آمده است: با توجه به این شرایط چنین تصور پیش می آید که سازمان بهداشت جهانی از منافع غرب به زیان ملت سوریه و امنیت منطقه ای حمایت می کند.

روسیه و سوریه در ادامه بیانیه از سازمان بهداشت جهانی درخواست کرده اند در رویکرد خود باتوجه به اصول اساسی سازمان ملل تجدیدنظر کرده و به تلاش های کشورهای غربی برای گمراه کردن افکار عمومی پایان دهد./ایرنا

 

ارسال نظر

تازه ها